eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 23. szombat Kelemen, Klementina
Az Oroszországi Közvetlen Befektetési Alap (RFPI) által közreadott kép az új koronavírus okozta betegség, a Covid-19 ellen az orosz Nyikolaj Gamaleja Nemzeti Járványügyi és Mikrobiológiai Kutatóintézet kifejlesztette oltóanyagról, a Gam-Covid-Vakról a moszkvai intézetben 2020. augusztus 6-án. A vírus ellen a világon elsőként bejegyzett vakcina árusítását a tervek szerint augusztusban elkezdik Szputnyik V néven.
Nyitókép: MTI/Oroszországi Közvetlen Befektetési Alap (RFPI)

Kemenesi Gábor: az orosz vagy a kínai vakcina is lehet jó, de…

A vakcinanacionalizmus jelenségének veszélyére figyelmeztet a pécsi virológus.

Az orosz vagy a kínai vakcina is lehet jó, sőt tudom, hogy kiváló tudósok dolgoznak azokban az országokban is. A probléma a transzparencia és függetlenség kétségessége. Leginkább politikai szintű bejelentések formájában értesült a világ ezeknek a vakcináknak a bevetéséről és félő, hogy politikai nyomás sodorja járatlan utakra az ottani vakcinafejlesztési törekvéseket – írja legutóbbi Facebook-posztjában a szakember, és hozzáteszi, a bejelentések után tudományos publikációk is megjelentek a 3-as fázisú klinikai tesztek nélkül elindított oltási programokról.

A pécsi virológus szerint rendkívüli kockázatokat rejt magában az, hogy a teljes tesztelési és engedélyeztetési procedúra nélkül kezdték el az oltóanyagok alkalmazását, és nem elsősorban azét, mert nem biztosított a biztonságosság és hatásosság megfelelő mérése, hanem mert ha ezek hiányában később kiderül valami nem várt fejlemény, az világszerte megrendítheti a vakcinákba vetett bizalmat.

Kemenesi Gábor úgy véli, egyre több biztató hír érkezik a folyamatban lévő vakcinafejlesztésekről, és szerinte várhatóan több befutó is lesz, miközben a kínai és orosz vakcinák korai használata mellett is elkezdték a klinikai 3-as fázisú teszteléseket.

"Minden bizalmam a tudományé és a tudósoké, remélem, a vakcinanacionalizmus nem válik tartós fogalommá, és hagyják a tudományt úgy működni, ahogy kell. Mindenhol a világon" – írja a virológus.

Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Szépen zárt Amerika

Szépen zárt Amerika

Felemás hangulatban telt a kereskedés ma reggel Ázsiában, ezt követően pedig emelkedéssel indult a nap Európában, a vártnál gyengébb BMI-adatok hatására azonban gyorsan lefordultak a vezető részvényindexek, délutánra azonban ismét a vevők vették át az irányítást. Az aranynak eközben 2023 októbere óta a mostani lehet a legerősebb hete, mivel a piaci szereplőket aggasztja az ukrajnai háború eszkalációjának veszélye. Érdemes eközben a bitcoinra is figyelni, az árfolyam már közelíti a 100 000 dolláros szintet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 10:19
×
×
×
×