eur:
408.04
usd:
375.18
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Technikus kezében egy oltóanyaggal teli fiolával a Csula Oltóanyagkutató Központ bangkoki laboratóriumában, ahol a Csulalongkorn Egyetem kutatócsoportja Kiat Ruxrungtam professzor vezetésével koronavírus elleni védőoltás kifejlesztésén dolgozik 2020. május 25-én. Az egereken elvégzett sikeres tesztek után majmokon folytatják a tesztelést, majd ha azok is eredményesek lesznek 10 ezer oltóanyagot ötezer önkéntesen próbálnak majd ki. A vakcina hatékonyságát igazoló eredmények szeptemberre várhatók.
Nyitókép: MTI/EPA/Diego Azubel

Szlávik János: már az ajtóban várakozik a vakcina

Az infektológus főorvos látja, hány országban zajlik a gyártás, és a fél világ csak arra vár, hogy egyik-másik oltásról kiderüljön, hogy megfelelő.

Interjút adott a Forbesnak Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház infektológus főorvosa, amelyben azt állítja, már az "ajtóban" van a koronavírus elleni védőoltás, sőt komoly sikertörténet is lesz.

"Indiában, Brazíliában és több európai országban is gyártják már a kísérleti vakcinákat, és amikor kijön a vizsgálatok eredménye, hogy márpedig ez jó, ott lesz milliószám a vakcina" - mondta.

Először szerinte a krónikus betegek, az egészségügyi dolgozók és azok kapják, akik az ország működtetéséért felelnek.

A járványtudós azonban az általános szlovákiai tesztelésről nincs jó véleménnyel, mégpedig azért, mert az antigén gyorsteszt túl szűk időszakot "lát", ezek használata kifejezetten a mentőkocsikban megfelelő, ahol az egységek a beteg emberekhez vonulnak ki és kórházba szállítás közben kiderül, a páciens koronavírus-fertőzött-e.

Szlávik János úgy látja, járványhelyzetben csak vaskézzel lehet irányírtani, de megérti, hogy például nincs iskolazár, hiszen a szülők számos esetben nem tudják megoldani a gyermekek felügyeletét.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×