Infostart.hu
eur:
400.49
usd:
344.86
bux:
99787.2
2025. július 16. szerda Valter
Az utasok testhőmérsékletét ellenőrzik egészségügyi dolgozók az Anhuj kínai tartománybeli Fujang egyik vasútállomásán 2020. január 29-én. A kelet-kínai Vuhan nagyvárosban január elején felismert, tüdőgyulladást okozó koronavírus halálos áldozatainak száma 132-re emelkedett Kínában, ahol eddig hatezren fertőződtek meg a ragállyal. A kórokozó a világ több országában megjelent.
Nyitókép: MTI/AP/Chinatopix

Koronavírus: nem is ez most a legveszélyesebb járvány

Egy klinikai szakpszichológus szerint túl sok a félelemkeltő információ a koronavírusról, ezek gyakran nemcsak a jogos figyelmet, hanem a megalapozatlan félelmet is felkeltik.

Friss híreinket a koronavírusról ITT találják.

A globális információáramlás úgynevezett túlingerlést okoz fogalmazott a koronavírusról terjedő hírekkel összefüggésben Földi Rita klinikai szakpszichológus a köztévében.

"Ez azért probléma, mert valóban érzelmileg hat az emberekre, másrészt mert nem igazán tanultunk meg szelektálni a különböző hírek, információk között.

Nem is biztos, hogy utánanéz az ember annak, hogy mit is jelent pontosan, amit hallott,

hogy jelent-e valami olyat, amivel neki külön kellene foglalkoznia, kell-e óvintézkedéseket tennie vagy csak a normál egészséges életért kellene kicsivel többet tennie, többet innia, megfelelő mennyiségű C-vitamint bevinnie, egészségesebben táplálkoznia, kezet mosnia."

Földi Rita úgy érzi, kicsit túl sok most már a negatív tartalmú, félelmet keltő információ; erősen hatnak a kattintásvadász címek, és sokan el sem olvassák a cikkeket, amelyek tartalma nem ritkán ellentmond a címüknek.

"Felesleges ez a fajta félelemkeltés, mert már nem figyelemfelkeltés, arra viszont tökéletesen alkalmas, hogy érzelmileg viszonyuljanak hozzá az emberek. Az is igaz, hogy a túl sok információ között sokkal nehezebb eligazodni, különösen akkor, ha ki kell szűrni a lényegtelen információkat.

Azért ma már az orvostudomány is sokkal fejlettebb, bízni lehetne benne,

hogy valóban nagy probléma esetén segíteni tud. Nem biztos, hogy az aggodalmunkkal fogjuk megállítani a járvány terjedését."

Az Urban Legends – mint azt az Infostart is megírta – egyébként külön listát készített a koronavírusról szóló tévhitekről, álhírekről és összeesküvés-elméletekről. Az összeállítás szerint nem igaz, hogy a koronavírust egy laboratóriumban fejlesztette ki a Microsoft alapítója és szabadította az emberiségre, és az sem, hogy Kína lopta el Kanadától. Az sem igaz, hogy már 2015-ben megvolt az ellenszéruma is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Tizennégy év börtönt kapott „az orosz Sherlock Holmes” írója

Tizennégy év börtönt kapott „az orosz Sherlock Holmes” írója

Tizennégy év börtönbüntetésre ítélték Moszkvában az egyik legismertebb kortárs orosz írót. Borisz Akunyint Ukrajna-szimpátiája – az orosz törvények szerint a terrorizmus támogatása – és az idegenügynök-törvény megsértése miatt ítélték el. Szerencséjére azonban Londonban él.

Donald Trump újabb retorziót lebegtetett be az oroszokkal szemben

Donald Trump szerint vámok mellett egyéb szankciók is lehetségesek Oroszországgal szemben, amennyiben 50 napon belül nincs előrelépés az ukrajnai háború lezárásához vezető békefolyamatban - az amerikai elnök erről kedden beszélt újságírók előtt a Fehér Háznál, mielőtt Pennsylvania államba utazott.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.16. szerda, 18:00
Latorcai Csaba
a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×