Friss híreinket a koronavírusról ITT találják.
A globális információáramlás úgynevezett túlingerlést okoz fogalmazott a koronavírusról terjedő hírekkel összefüggésben Földi Rita klinikai szakpszichológus a köztévében.
"Ez azért probléma, mert valóban érzelmileg hat az emberekre, másrészt mert nem igazán tanultunk meg szelektálni a különböző hírek, információk között.
Nem is biztos, hogy utánanéz az ember annak, hogy mit is jelent pontosan, amit hallott,
hogy jelent-e valami olyat, amivel neki külön kellene foglalkoznia, kell-e óvintézkedéseket tennie vagy csak a normál egészséges életért kellene kicsivel többet tennie, többet innia, megfelelő mennyiségű C-vitamint bevinnie, egészségesebben táplálkoznia, kezet mosnia."
Földi Rita úgy érzi, kicsit túl sok most már a negatív tartalmú, félelmet keltő információ; erősen hatnak a kattintásvadász címek, és sokan el sem olvassák a cikkeket, amelyek tartalma nem ritkán ellentmond a címüknek.
"Felesleges ez a fajta félelemkeltés, mert már nem figyelemfelkeltés, arra viszont tökéletesen alkalmas, hogy érzelmileg viszonyuljanak hozzá az emberek. Az is igaz, hogy a túl sok információ között sokkal nehezebb eligazodni, különösen akkor, ha ki kell szűrni a lényegtelen információkat.
Azért ma már az orvostudomány is sokkal fejlettebb, bízni lehetne benne,
hogy valóban nagy probléma esetén segíteni tud. Nem biztos, hogy az aggodalmunkkal fogjuk megállítani a járvány terjedését."
Az Urban Legends – mint azt az Infostart is megírta – egyébként külön listát készített a koronavírusról szóló tévhitekről, álhírekről és összeesküvés-elméletekről. Az összeállítás szerint nem igaz, hogy a koronavírust egy laboratóriumban fejlesztette ki a Microsoft alapítója és szabadította az emberiségre, és az sem, hogy Kína lopta el Kanadától. Az sem igaz, hogy már 2015-ben megvolt az ellenszéruma is.