Jászapáti Petra nyolcadik lett a rövid pályás gyorskorcsolyázók női 1000 méteres távján. Eddig három számban versenyzett Pekingben, a vegyes váltó bronza után mindkét egyéni számában az első tízbe került. Az 1000 métert, kis különbséggel, a holland Suzanne Schulting nyerte meg.
A gyorskorcsolyázók 10 000 méteres, maratoni távján az 5000 méteren is győztes, svéd Nils van der Poel óriási világcsúccsal utasította maga mögé a teljes mezőnyt. Van der Poel néhány napja nagyon felháborodott azon, hogy a kanadai jégmester a hollandok számára kedvező, kemény jeget készít, de a jelek szerint felesleges volt az aggodalma.
Hozzá hasonlóan második pekingi aranyérmét szerezte a norvég Marte Olsbu Röiseland, mégpedig a sílövők női sprint számában. Diadalát elsősorban hibátlan lövészetének köszönhette.
Nem sikerült feltennie pályafutására egy újabb koronát a hődeszkázás zsenijének, Shaun White-nak. A búcsúra készülő háromszoros olimpiai bajnok amerikai „csak” negyedik lett. A japán Hirano Ajumu két ezüst után végre megszerezte az aranyat.
Sífutásban Iivo Niskanen győzött a klasszikus stílusú 15 kilométeren, amelyen Kónya Ádám a 80. helyen végzett. Alpesi síben a svájci Lara Gut-Behrami diadalmaskodott női szuperóriás-műlesiklásban, míg férfi szkeletonban a német Christopher Grotheer lett az aranyérmes.
Mindez azt jelenti, hogy az olimpia első hét versenynapja után a németek vezetik az éremtáblázatot, hét elsőséggel, a norvégoknak hat van. A legtöbb érmet ellenben a norvégok és az osztrákok szerezték, egyaránt tizennégyet. Az érmek számát tekintve harmadik orosz csapatnak a 12 medáliából csak kettő arany, de még abból is az egyiknek kétséges a sorsa Kamila Valijeva kétséges doppingügye miatt.