A címvédő kanadai női labdarúgó-válogatott első csoportmérkőzésén 2–1-re legyőzte Új-Zélandot, de nem lehetett ott a kispadon az észak-amerikai csapat szövetségi kapitánya. Bev Priestman és segítői nagy közfelháborodást kiváltó botrányba keveredtek, ugyanis kiderült, hogy még a meccs előtt drónt repítettek azon stadion fölé, ahol az első ellenfél, az új-zélandi válogatott játékosai edzettek. Az óceániaiak azonban ezt hamar észrevették, és azonnal jelentették a rendőrségnek. A Kanadai Olimpiai Bizottság vizsgálatot indított, amely feltárta, hogy
nem a mostani eset volt az első, amikor a kanadai válogatott stábtagjai kémkedtek az ellenfelek után.
Az új-zélandiak bejelentését követően Bev Priestman egyik segítőjét, Jaysmine Mandert, valamint egy nem akkreditált elemzőt, Joseph Lombardit azonnal hazaküldték Saint-Étienne-ből. Az Index a BBC beszámolója alapján azt írja, Joseph Lombardit egy francia bíróság nyolc hónap börtönbüntetésre ítélte, miután bűnösnek vallotta magát abban a vádban, hogy városi területen, engedély nélkül irányított drónt az ellenfél megfigyelése céljából.
Bev Priestmant a lebukás után felfüggesztette a kanadai szövetség, és
az eltiltás egészen addig érvényben lesz, amíg le nem zárul a független külső vizsgálat az ügyben.
A kirobbant botrány miatt végül Bev Priestman helyett Andy Spence segédedző irányította a kanadai csapatot Új-Zéland ellen.
Bev Priestman azóta közölte: vállalja a felelősséget kollégái tetteiért, és bocsánatot kért a kémkedés miatt mind a saját játékosaitól, mind az új-zélandi csapattól. „Ez nem volt méltó a csapat által képviselt értékekhez. Végső soron én vagyok a felelős a kihágásokért” – fogalmazott a felfüggesztett szövetségi kapitány.
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) szerdán fegyelmi eljárást indított Bev Priestman, Joseph Lombardi és Jaysmine Mander ellen.
A kanadai női labdarúgó-válogatott vasárnap Franciaország ellen, míg július 31-én Kolumbia ellen lép pályára az olimpia csoportkörében.