A 24 éves pilótának ez az idei harmadik és pályafutása negyedik pole pozíciója az F1-ben.
Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Holland Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről.
A második helyen a hazai közönség kedvence, a világbajnoki címvédő holland Max Verstappen (Red Bull) végzett, míg a harmadik a másik McLarennel az ausztrál Oscar Piastri lett.
A 200. F1-es futamára készülő, háromszoros világbajnok Verstappen - akinek a népszerűsége is szerepet játszott abban, hogy a Holland Nagydíj pár éve visszakerült a versenynaptárba - pályafutása során először kapott ki időmérőn vagy versenyen hazai pályán: 2021-ben, 2022-ben és 2023-ban is az első helyről rajtolva diadalmaskodott.
A 72 körös Holland Nagydíj vasárnap 15 órakor rajtol.
A magdeburgi tragédiáról, annak társadalmi hatásáról, egy AfD-szimpatizáns szaúdi orvos megítéléséről, valamint a német belpolitikai helyzetről is beszélt Prőhle Gergely volt berlini nagykövet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet programigazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában. Bemutatott egy olyan megközelítést, ami megelőzhetővé tenné az ilyen tragédiákat, és valamiféle társadalmi békesség felé is elvezethetne.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) gyanúsítottként hallgatta ki annak a köteléknek az ukrán parancsnokát, amelynek a bárkája balesetet okozott vasárnap Budapesten.
December 24-én a nappali felszíni járatok 15 és 16 óra között indulnak utoljára. Ezt követően még két óráig közlekednek a metrók és bizonyos éjszakai járatok, de utóbbiak közül némelyik módosított útvonalon.
Az Európai Unió öt évvel ezelőtt, amikor elindította az Európai Zöld Megállapodást (European Green Deal), a klímaváltozás elleni küzdelem globális élharcosaként pozícionálta magát. A fenntartható gazdaság kiépítése azonban mostanra még fontosabbá vált, mivel a globális felmelegedés következményei és költségei egyre súlyosabbak. Ráadásul az Ukrajna elleni orosz inváziót követő földgázválság is rámutatott arra, hogy fel kell gyorsítani a dekarbonizációt az EU energiaellátásának biztosítása, az energiaköltségek csökkentése és a társadalmi kohézió előmozdítása érdekében. Az egykor klímavédelmi programként indult politika ma már az EU egzisztenciális kihívásainak kezelésében segíthet.