eur:
408.01
usd:
373.89
bux:
82400.87
2025. április 8. kedd Dénes
BYD Seagull 2023
Nyitókép: byd.com

Rálép a gázra a BYD külföldön

A kínai elektromosautó-gyártó vállalat fokozza külföldi terjeszkedését, megduplázza Kínán kívüli eladásait és saját beruházással helyi gyártóüzemek létesítésével kívánja megkerülni a vámkorlátozásokat - jelentette be Vang Csuan-fu (Wang Chuanfu), a BYD konszern alapító-vezérigazgatója.

A cégvezér különösen nagy növekedési lehetőséget lát Nagy-Britanniában, ahol a piaci részesedés jelentős bővítésére számít, valamint a kínai márkák iránt általában is nyitottabb piacokon, a latin-amerikai és délkelet-ázsiai országokban.

A kínai autógyártók között a BYD terjeszkedik a legdinamikusabban külföldön, bemutatótermeket nyitva szerte a világon, Ausztráliától kezdve Németországig. Vang elmondása szerint a BYD nyereségének nagy része "egy bizonyos időponttól kezdve a tengerentúli piacokról származik majd".

Az egyre éleződő vámháború hátrányos hatásait a BYD bőséges pénzügyi forrásainak köszönhetően saját beruházással épülő külföldi gyártóüzemekkel kívánja semlegesíteni. A geopolitikai fejlemények miatt azonban rövid távon nem tervezi autók értékesítését Kanadában és az Egyesült Államokban. A Trump-adminisztráció 100 százalékos vámot vetett ki a Kínában gyártott e-autókra.

A BYD az idén 5,5 millió jármű értékesítését tűzte ki célul. Olcsó e-modelljeivel pedig még a kínai belföldi piacot is felrázta, ahol rendkívül éles konkurenciaharc dúl. A Seagull nevű belépőmodell kevesebb mint 10 ezer dollárért (mintegy 9200 euró) kapható. Emellett a BYD a legtöbb modelljéhez alapkivitelben kínál intelligens járműelektronikai, vezetési funkciókat.

A BYD-vezér kifejezte meggyőződését, hogy a cége egy járműre jutó nyereségessége felül fogja múlni a Toyota nyereségességét, amint a vállalat eléri a japán gyártó méreteit. A Toyota, a világ legkelendőbb autógyártója tavaly 10,8 millió járművet adott el, a BYD 4,27 milliót, a Tesla pedig 1,79 milliót.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Csizmazia Gábor: a vámoknak politikai hatásai is lesznek, ennek költségei a Trump-adminisztrációt terhelik

Csizmazia Gábor: a vámoknak politikai hatásai is lesznek, ennek költségei a Trump-adminisztrációt terhelik

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének munkatársa szerint Donald Trump amerikai elnök elődje, a demokrata Joe Biden protekcionista gazdaságpolitikáját viszi tovább, de átfogó kereskedelmi megállapodások helyett konfrontatív hozzáállással.

Elemző: a kiskereskedelem húzza idén a gazdaságot, az a kérdés, mennyire

Februárban az egy hónappal korábbihoz képest 0,6 százalékkal mérséklődött a kiskereskedelmi forgalom volumene, éves alapon azonban 3,3 százalékkal nőtt a forgalom – emelte ki a Központi Statisztikai Hivatal által közzétett adatokat értékelve Regős Gábor, a Gránit Alapkezelő vezető közgazdásza.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.08. kedd, 18:00
Palkovics László
a mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Újra megütötték a forintot

Újra megütötték a forintot

A vámháború miatt kibontakozó nemzetközi befektetői hangulat romlásával párhuzamosan gyengült hétfőn a forint. Délután azonban hirtelen fordulat következett be, napon belül az euróval szemben 4 egységnyi erősödést is mutatott a hazai fizetőeszköz, este azonban ismét megütötték, miután Trump újabb vámokkal fenyegette meg Kínát. A magyar gazdaság kilátásai is terítékre kerülnek a Portfolio következő befektetői klubján, ahol neves közgazdászok vitatják meg az aktuális világgazdasági fejleményeket, gazdaságpolitikai döntéseket, monetáris politikai irányokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×