eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia
ball on the green field in soccer stadium. ready for game in the spot light
Nyitókép: FotografieLink/Getty Images

Az UEFA és a FIFA ellehetetlenítheti a Szuperligát

A Nemzetközi (FIFA) és az Európai Labdarúgó-szövetségnek (UEFA) jogában áll megtiltani a csapatoknak a csatlakozást a tervezett Európai Szuperligához

"Az Európai Szuperligát működtető vállalatnak lehetősége van megvalósítani saját független futballsorozatát az UEFA és FIFA versenyrendszerén kívül, ugyanakkor nem lehetséges ezzel egyidejűleg részt vennie a FIFA és UEFA sorozataiban ezen szervezetek előzetes engedélye nélkül" - áll a testület közleményében.

Azt is hozzáfűzték: az Európai Unió trösztellenes törvényeinek szellemiségével megegyező a két labdarúgó-szövetség joga a szakadár sorozathoz való csatlakozás megtiltására, valamint a játékosok szankcionálására.

A húszcsapatosra tervezett ESL ötletével 2021 áprilisában a Real Madrid, az FC Barcelona és a Juventus mellett további kilenc egyesület

- a Manchester United, a Liverpool, a Manchester City, az Arsenal, a Chelsea, a Tottenham, az Atlético Madrid, az Internazionale és az AC Milan - állt elő. Miután az UEFA és a FIFA, valamint a futballvilág más befolyásos személyiségei, továbbá állami és politikai vezetők sora lépett fel a tizenkettek különszerveződése - és az UEFA-tól független új sorozat beindítása - ellen, a Real Madrid, Barcelona, Juventus trió kivételével mindegyik klub visszalépett a tervtől. Az ESL ötlete a szurkolói csoportok tiltakozását is kiváltotta.

Az UEFA 2021 májusában fegyelmi eljárást indított a szuperligát továbbra is erőltető három egyesület ellen,

miközben a visszalépő kilenc klubbal - többek között bírság megfizetése mellett - "békét kötött". Florentino Pérez, a Real Madrid és az ESL korábbi elnöke akkor kijelentette: a 12 alapító klubot továbbra is szerződés köti a szuperligához, azaz a tagok - bár a többség ezt már kijelentette - nem távozhatnak a társaságból.

Címlapról ajánljuk
Kiderült, hogy egészséges-e a budapesti ivóvíz

Kiderült, hogy egészséges-e a budapesti ivóvíz

A Dunában vannak emberi eredetű szennyeződések, főként növényvédőszer- és gyógyszermaradványokat, valamint ipari korróziógátló anyagokat azonosítottak a szakemberek – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ vezető vízhigiénés szakértője a folyó és a budapesti ivóvíz minőségét vizsgáló átfogó kutatásokról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×