eur:
411.75
usd:
395.51
bux:
79551.8
2024. november 22. péntek Cecília
Angol szurkolók ünnepelnek, miután Harry Kane csapatkapitány gólt lőtt a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság elődöntőjében játszott Anglia-Dánia mérkőzés hosszabbításában a londoni Wembley stadionban 2021. július 7-én. Az angol válogatott 2-1-re győzött.
Nyitókép: MTI/AP Pool/Carl Recine

Visszaforgatják az idő kerekét az angol futballban – sokan boldogok tőle

Több mint negyedszázados periódus záródik le a brit futballban: Nigel Headstone sportminiszter bejelentése szerint január első napjától újra lehetnek állóhelyi részek bizonyos stadionokban.

A brit sport első számú közjogi méltósága tételesen közölte, mely klubok pályáiról van szó: a Manchester United, a Manchester City, a Tottenham, a Chelsea és a Cardiff.

Headstone nyilatkozata („Örülök, hogy ezen öt klub esetében jóváhagyhatom a kérést, hogy a szezon második felében adhassanak ki jegyet engedélyezett, biztonságos állóhelyi lelátórészekre) egyfelől elégedettséget takar, másfelől talán biztatást a többiek számára is:

amennyiben a kísérlet sikerrel jár, mások előtt is megnyílhat a kapu.

A Liverpool egyelőre nem jelentkezett a kísérletre, de állítólag saját hatáskörében keresi a lehetőségeket.

Mint ismert, Angliában az 1989-es Hillsbrough-tragédiát követően sokat tettek a stadionok biztonságáért. Az úgynevezett Taylor-jelentés hatására több intézkedést is foganatosítottak, ezek egyike volt, hogy az 1994–1995-ös idény kezdetétől a Premier League klubjai kizárólag ülőhelyekre szóló jegyeket értékesítettek, megszűntek az állóhelyi részek. Addigra, a kilencvenes évek első felében az angol labdarúgás olyan ikonikus lelátórészei szűntek meg, mint az Anfield Roadon (Liverpool FC) a Spion Kop, a Highburyben (Arsenal FC) a North Bank, vagy az Old Traffordon (Manchester United) a Stretford End.

Az új helyzetről szóló elemzések arra nem térnek ki, hogy ezekre az új állóhelyi részekre olcsóbbak lesznek-e a jegyárak, a magas jegyárak ugyanis folyamatosan heves vitákat keletkeztettek az elmúlt években a fanatikusok részéről.

Természetesen, mindez nem jelent visszalépést a biztonság tekintetében - szögezik le.

„A biztonság a legfontosabb, és az SGSA (Sports Grounds Safety Authority, a sportpályák biztonságáért felelős hatóság) kéz a kézben dolgozik a klubokkal ezen” – közölte a sportminiszter.

Nem mindenki boldog a változástól. Mark Roberts,

a cheshire-i rendőrség főparancsnoka, a brit futball rendészeti ügyeinek első számú felelőse „fejetlen rohanásnak” nevezte az állóhelyi részek visszaállítását.

Nemrégiben a The Timesnak nyilatkozva azt mondta: „Az aggodalmam az, hogy meccs közben túlzsúfolt válnak majd ezek a részek. Várhatóan többségben lesznek a férfiak, ellenben kevesebb lesz ott a gyerek és az idősebb. Ez kirekesztő magatartáshoz vezethet, akár a nyelvezet, akár a viselkedés tekintetében.”

Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×