eur:
407.36
usd:
385.06
bux:
77879.1
2024. november 19. kedd Erzsébet
Hán Junisz, 2015. április 17.2015. április 17-én közreadott képen palesztin fiatalok parkour-trükköket mutatnak be Hán Juniszban, a Gázai övezet déli részén április 16-án. A parkour francia eredetű városi sport, amelynek célja, hogy A pontból B-be a lehető leggyorsabb, leghatékonyabb és leglátványosabb módon jusson el a sportoló kizárólag az emberi test képességeit igénybe véve. (MTI/EPA/Mohamed Szaber)
Nyitókép: MTI/EPA/Mohamed Szaber

Döntöttek a World Urban Games és a 2022-es karate-vb helyszínéről

Magyarország rendezheti a 2022-es karate világbajnokságot. Döntöttek az első World Urban Games helyszínéről is.

Los Angeles rendezheti meg a jövő évi első, illetve a 2021-es World Urban Gamest, azt az új generációs multisport-eseményt, amely meghatározása szerint "fiatalos sportfesztivál a város szívében".

Az olimpiai sportokra szakosodott insidethegames.biz szakportál híre szerint a Nemzetközi Sportszövetségek Globális Szervezetének (GAISF) tanácsülésén dőlt el, hogy az amerikai metropolisz lehet az első városi játékok házigazdája. A másik jelölt Budapest volt, de eredetileg négyen jelezték rendezési szándékukat.

A 2021-es World Urban Games Los Angeles-i megrendezése ugyanakkor még az első sikerességének a függvénye.

A kaliforniai nagyvárosba, amely 2028-ban olimpiát rendez, hét úgynevezett városi sportágban - 3x3-as kosárlabda, BMX, sportmászás, bréktánc, frizbi, parkour (városi akadályfutás), gördeszka - mintegy 700 versenyzőt várnak, illetve lesznek további bemutató sportágak körülbelül száz résztvevővel.

A 2019-es eseménynek még nincs konkrét időpontja, az insidethegames azonban úgy értesült, hogy szeptemberben lehet.

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Sajtóhírek szerint az amerikai elnök jóváhagyta, hogy az ukránok oroszoroszági területekre is csapást mérjenek ATACMS-rakétákkal. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense azt mondta az InfoRádióban, hogy Ukrajna nem kapott annyi rakétát, amennyivel érdemben befolyásolhatná a háború menetét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.19. kedd, 18:00
Hegyi Zsolt
a MÁV Csoport vezérigazgatója
Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

A Kreml éppen hatalmas botrányt kavar abból, hogy az ukrán haderő elkezdett amerikai ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszereket használni területük ellen, pedig aligha lesz ennek jelentős hatása a háború menetére nézve. Egyrészt hiába hívják „ballisztikus rakétának,” egy ATACMS-rendszer távolról sem összehasonlítható például egy Minuteman rakétával, és nem is tud eltalálni olyan célpontokat, melyek elérésére Ukrajna nem volt eddig képes saját fejlesztésű fegyvereivel. De mégis mit tud egy ATACMS-rendszer és miért van körülötte most ekkora diplomáciai balhé? Nézzük meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×