eur:
401.87
usd:
371.04
bux:
90371.48
2025. március 31. hétfő Árpád

Kis híján meghalt, most újra nekivág a magyar sportoló

Nem riasztotta el a medúzacsípések miatti kritikus állapota: hónapokig tartó folyamatba kerülhet, de Mányoki Attila ismét nekivág az Északi-csatorna átúszásának - írta a Blikk.

Mélyaltatásban tartották, a fájdalom miatt folyamatosan morfiumot kapott, a tüdejébe pedig csövet vezettek, hogy lélegezni tudjon. Az úszó Mányoki Attilát összesen 15 oroszlánmedúza csípte meg, miközben az Ocean’s Seven nevű verseny utolsó erőpróbáját próbálta teljesíteni augusztus 4-én.

A világ hat legveszélyesebb tengerszorosát már átúszta, ám az utolsó, az Észak-Írország és Skócia között található Északi-csatorna átúszását nem sokkal a cél előtt, másfél-két kilométerre a parttól fel kellett adnia. Az extrém úszót a történtek sem tántorították el a céljától: továbbra is ő akar lenni a 12. ember, aki teljesítette mind a hét állomást.

"Már a kórházban megegyeztem a szervezővel a folytatásról. Próbálunk majd olyan időszakot találni, amikor kisebb az esély a medúzákkal való találkozásra. A lehető legtöbbet akarom kihozni magamból" – mondta a Blikknek. Jelenleg könnyű szárazföldi edzéseket végezhet, de novembertől újra úszni fog, egyre hosszabb távokat, hogy ismét a megfelelő szintre érjen a kondíciója.

A végén már csak lebegett a vízen a fájdalomtól

Mányoki szerint bár tavaly alig volt medúza, mindig benne van a pakliban, hogy felbukkannak. "Ilyenkor a csapattársaim jelzik a hajóról, hogy merre kerüljek, de most olyan sok volt, hogy muszáj volt átúsznom rajtuk. Csípés elleni kenőccsel bekentem magam, de az oroszlánmedúzák mérge erősebb volt. Az utolsó, amire emlékszem, hogy egy frissítő után továbbindultam a hajótól. Állítólag a vége felé már csak lebegtem a vízen a fájdalomtól. Az agyam kikapcsolt, úgy emeltek be a hajóra, és vittek kórházba. A méreg blokkolta a belső szerveim működését, a tüdőm összeomlott" – mesélte a sportoló, aki most már jól van. Néhány apróbb sérülésnek kell még begyógyulnia, illetve diétát is kell tartania.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Az unió komoly változásokat akar, de kiváltható-e az amerikai védelem Európában?

Az unió komoly változásokat akar, de kiváltható-e az amerikai védelem Európában?

Európa a mozgósítható haderő és bizonyos katonai eszközök tekintetében jelentős mértékben függ az Egyesült Államoktól, a teljes leválás rövid távon nem lehet reális cél – mondta az InfoRádióban Olekszij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány junior kutatója. A biztonságpolitikai szakértő hozzátette: a legnagyobb amerikai függés a kiegészítő eszközöknél figyelhető meg, a logisztikában óriási a lemaradása Európának.

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Végig igaz volt Moszkva állítása a HIMARS-ról, Trump keményen nekiment Putyinnak – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Végig igaz volt Moszkva állítása a HIMARS-ról, Trump keményen nekiment Putyinnak – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Az Egyesült Államok közelről felügyelte, segítette az ukrán haderő HIMARS-rendszereinek működését, Washington gyakorlatilag minden egyes orosz haderő elleni rakétacsapásban tevékenyen részt vett – tudta meg a New York Times. Donald Trump amerikai elnök 25-50 százalékos másodlagos vámot vetne ki az orosz olajra, amennyiben Moszkva akadályozza az ukrajnai háború lezárására tett erőfeszítéseit - írja a Reuters. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×