„Egyelőre nincsen hivatalos információnk és nem is láttam a doppingellenes szervezetek közötti levelezésben sem, hogy hivatalosan doppingvétséggel vádolták volna meg harmadszorra is Gatlint”
– nyilatkozta Tiszeker Ágnest, a Magyar Antidoppintcsoport vezetője a InfóRádiónak.
A szakember szerint meg kell még várni az Egyesült Államok Doppingellenes Ügynöksége (USADA) reakcióját is, amely minden esetben kommentálja a történéseket, és hatással van a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökségre (WADA) is. Tiszeker hozzátette, hogy a sportszakemberek felelősségét is fontos lenne megvizsgálni, mivel a doppinggal való visszaélésben a sportolón kívüli csapattagok is érintettek lehetnek, amennyiben ez kiderül, akár az edzőt is vagy a menedzsert is el lehet tiltani, négy évre.
Doppingellengőzésen természetesen a sportolón kívül a csapattagok nem esnek át, ezért a WADA szorosan együttműködik az FBI, az Interpol vagy az Europol munkatársaival, akik nyomozóhatóságként a tiltott szerek alkalmazása miatt már nyomozhatnak a sportoló segítői ellen is.
Justin Gatlin augusztusban minden idők legidősebb 100-as világbajnoka lett Londonban. Ezen a világeseményen kért először bocsánatot a doppingügyei miatt, miután a 100 méteres síkfutásban aratott győzelmét a szurkolók sem ünnepelték meg. Csupán hangos hurrogás és füttyszó hallatszott a lelátóról. Pedig ezen a versenyen a nyolcszoros olimpiai bajnok Usain Bolt előtt futott be a célba.
Justin Gatlin korábban kétszer bukott meg doppingszerrel. Mindkétszer eltiltották.