eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia

Kerber nyert a US Openen

A világranglistát hétfőtől vezető német Angelique Kerber nyerte az amerikai nyílt teniszbajnokság női egyesének döntőjét.

A második helyen kiemelt játékos három szettben, 6:3, 4:6, 6:4 arányban győzte le a tizedikként kiemelt cseh Karolina Pliskovát.

Az első szettben Kerber az első és az utolsó játékban is megnyerte ellenfele szervajátékát, és mivel jóval kevesebb ki nem kényszerített hibát vétett, magabiztosan került előnybe.

A folytatásban Pliskovának elég volt egyszer elvennie riválisa adogatását - 2:3-ről 5:3-ra fordított - az egyenlítéshez, pedig ebben az időszakban is ő rontott valamivel többet.

A döntő szettben a cseh játékos - aki előbb Venus Williamst, majd annak húgát, Serenát is elbúcsúztatta a tornán - 1:1 után brékelőnybe került, ám ezt kisvártatva elveszítette, így 3:1-es vezetést követően 4:3-as hátrányba került. A korábbiaknál is több hibával tarkított hajrában a jobban összpontosító német kerekedett felül.

Miután Angelique Kerber bekerült a fináléba, Serena Williams viszont nem, a német teniszező hétfőtől átveszi az első helyet a világranglistán a 2013 eleje óta éllovas amerikaitól.

Ez volt Kerber harmadik Grand Slam-döntője eddigi pályafutása során - ráadásul mindhármat idén játszotta -, ezek közül a mostanit és az ausztrált megnyerte, a wimbledonit elveszítette. Pliskova élete első GS-fináléjában szerepelt New Yorkban.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Szinte középkori állapotok uralkodnak a világ egyik legzártabb régiójában, mégis a globális versenyfutás fontos része lett

Szinte középkori állapotok uralkodnak a világ egyik legzártabb régiójában, mégis a globális versenyfutás fontos része lett

A 21. században a fokozódó globális versenyfutás miatt a hegemón szerepre törő hatalmak figyelmébe kerülnek olyan térségek is, amelyeket korábban szinte teljesen elfelejtett a világ. Ezek közé tartozik az Afganisztánhoz tartozó rendkívül szegény Wakhan-folyosó is, ahol szinte középkori állapotok uralkodnak. A völgy egyszerre több okból is a döntéshozók figyelmének középpontjába került, ráadásul egyszerre több ország is növelte az aktivitását. A növekvő érdeklődés vélhetően a jövőben sem fog alább hagyni, mivel túl sok potenciál rejtőzik az elszigetelt területben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×