Leslie Mandoki és a Mandoki Soulmates 2024-es éve a zenei és társadalmi sikerek jegyében telt, tovább erősítve a zenekar helyét a nemzetközi zenei élet élvonalába. „A Memory Of Our Future” című új albuma világszerte sikereket aratott, nem csupán Európában, hanem Ázsiában és az Egyesült Államokban is. Az album különlegessége, hogy teljesen analóg technikával készült, ezáltal egyedi hangzásvilágot és mélyebb zenei élményt nyújtott a rajongóknak.
2024-ben nagyszabású lemezbemutató turnéra indult a zenekar Európában, amelynek egyik megállója augusztus 18-án a budapesti Szent István Bazilika előtti tér volt. Az új album dalai mellett a zenekar korábbi slágerei is elhangzottak.
A világhírű zenész Kossuth-díjat kapott 2024-ben. Az elismerést a rock, pop, jazz és fúziós jazz műfajában nyújtott professzionális és évtizedek óta nagy népszerűségnek örvendő előadásaiért ítélték neki.
Egy éve Berlin adott otthont a rangos BILD100 gálának, amelyen Németország 100 legbefolyásosabb személyiségét ünnepelték. Az ünnepeltek között volt Leslie Mandoki is, aki nemzetközi művészi teljesítményével és kiemelkedő társadalmi szerepvállalásával vívott ki elismerést
Tavaly a zenekar két új, cinematografikus videoklipet is bemutatott. A „The Wanderer” című kislemezhez készült klip személyes, önéletrajzi elemeket is tartalmazott, mély érzelmi betekintést nyújtva Leslie Mandoki életébe. (https://www.youtube.com/watch?v=HjPOEpaoqzo)
Decemberben megjelent az „I Am Because You Are” című dal klipje is. (https://www.youtube.com/watch?v=uY7DH_ixh64)
A világhírű zenész és producer 1975-ben, miután többször sikertelenül próbált útlevelet szerezni, Leslie két barátjával, Csupó Gáborral és Szűcs Lászlóval úgy döntött, hogy vállalják a kockázatos szökést. Rövid menekülttábori tartózkodás után Münchenben stúdiózenészi állást kapott, amely karrierje és élete új fejezetét jelentette. A Mandoki Soulmates és a Red Rock Stúdió alapítója mindig hangsúlyozta, hogy az integráció elsősorban a bevándorlók felelőssége.
„Németországba érkezve számomra lenyűgöző élményt jelentett, hogy szabadon részt vehettem ellentmondásos politikai vitákban, ahol a különböző nézetek ütköztetése nem ellenségeskedést, hanem a kölcsönös tiszteletet és megértést szolgálta. Az emberek nem azért tekintettek egymásra ellenfélként, mert eltérő véleményük volt, hanem mert más nézőpontokat képviseltek, és ez teljesen természetes volt” – emlékezik vissza Leslie Mandoki. ”Ezek az intenzív viták és érvek nemcsak a tudásomat gazdagították, hanem hozzájárultak a különbözőségek elfogadásához és megértéséhez,
ez a nyitott hozzáállás teljesen eltért attól, amit ma a közösségi médiában látunk, ahol a gyűlöletbeszéd és a megosztottság dominál."
Ezért írta az Ördögi enciklopédia című dalt, hogy felhívja a figyelmet ezekre a problémákra. (https://www.youtube.com/watch?v=SkNHazqgmxQ)
A Kossuth-díjas művész hite szerint a zene az emberiség közös nyelve, amely hidat építhet a megosztott világban, és eszközként szolgálhat a társadalmi problémák megoldásában. Számára a zene nem csupán szórakoztatás, hanem egy erőteljes platform, amelyen keresztül a szabadság, a béke, az emberség és az egység üzenetét közvetíti. Aktívan vesz részt politikai és társadalmi párbeszédekben, ahol művészetével igyekszik rávilágítani a globális kihívásokra, valamint kiemelni a társadalmi igazságosság és a nemzetek közötti együttműködés jelentőségét.