Infostart.hu
eur:
354.67
usd:
312.35
bux:
139690.19
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Nyitókép: Unplash

Az X vehetné át az irányítást a TikTok amerikai üzletága felett

Az Egyesült Államokban hónapok óta húzódó vita zajlik a TikTok betiltásáról, amelyet a nemzetbiztonsági kockázatok miatt tartanak szükségesnek. A Bloomberg úgy tudja, hogy a kínai kormány és Elon Musk között előzetes tárgyalások folynak a TikTok amerikai egységének eladásáról, hogy elkerüljék a videómegosztó betiltását.

Elon Musk cégének, az X-nek adhatja el a TikTok amerikai üzletágát a kínai kormány a Bloomberg értesülése szerint. Korábban az Egyesült Államokban a Legfelsőbb Bíróság nemzetbiztonsági kockázatok miatt döntött arról, hogy vagy eladja az anyacég, a ByteDance az amerikai üzletágát egy amerikai cégnek, vagy el kell hagynia a piacot. A TikTok amerikai működésének eladása versenyeljárás vagy kormányzati megállapodás útján is megvalósulhat.

A döntésre nem sok ideje maradt a kínai cégnek, a tiltás most vasárnap, január 19-én léphet életbe. Az Egyesült Államok célja, hogy az amerikai felhasználók adatai amerikai kézben maradjanak, mivel a vád szerint a TikTok-ot a kínai kormány kémalkalmazásként használja. A vállalat korábban azt hangsúlyozta, hogy Peking részesedése nincs hatással a ByteDance Kínán kívüli globális működésére, beleértve a TikTokot is.

A Portfolio cikke szerint a kínai tisztviselők több lehetőség is mérlegelnek az eladásra vonatkozóan. Bár a kínai kormány szeretné, ha az amerikai üzletág a ByteDance tulajdonában maradna, fontolóra vették azt a lehetőséget, hogy a cég Elon Musknak adja el a TikTokot.

A összeolvadással együttműködés alakulhatna ki Donald Trump megválasztott elnökkel és kormányával is, az X-be pedig beépülhetne a TikTok 170 millió amerikai felhasználója.

A TikTok a Varietynek fikciónak nevezte a felvetést. Elon Musk nem kommentálta az értesülést.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
Leszúrt a forint, mi lehet a háttérben?

Leszúrt a forint, mi lehet a háttérben?

Kéthetes mélypontja közelében indítja a csütörtököt a forint árfolyama az euróval és a dollárral szemben is. Hazai fronton a mai nap legfontosabb eseménye az MNB Inflációs jelentésének megjelenése lesz, emellett a nemzetközi geopolitikai hírek és az amerikai inflációs adatok mozgathatják a devizaárfolyamokat. Eközben az amerikai dollár erőteljes emelkedésbe lendült: az amerikai fizetőeszköz átszakította a korábbi technikai ellenállási szinteket az euróval szemben, így csütörtökön már közel egy éve nem látott havi nyereség felé tart. A befektetők arra számítanak, hogy a robusztus amerikai gazdaság miatt tartósan magasak maradnak a rövid távú kamatlábak, miközben a piac a kulcsfontosságú inflációs adatokra vár.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×