eur:
398.95
usd:
368.86
bux:
90178.04
2025. március 21. péntek Benedek
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök interjút ad az Associated Press amerikai hírügynökségnek Kijevben 2025. február elsején.
Nyitókép: MTI/AP/Efrem Lukackij

Volodimir Zelenszkij elárulta, mit tartana győzelemnek

Donald Trump amerikai elnök béketervének nemcsak véget kell vetnie az ukrajnai háborúnak, de szavatolnia is kell, hogy a jövőben ne legyen újabb orosz agresszió – jelentette ki vasárnap Volodimir Zelenszkij ukrán elnök az ITV brit televíziónak adott nyilatkozatában.

Zelenszkij úgy fogalmazott, ehhez biztonsági garanciák kellenek.

„Egy befagyott konfliktus több és újabb agresszióhoz fog vezetni ismét és ismét.

Ki fog akkor díjakat nyerni és győztesként bevonulni a történelembe? Senki. Abszolút vereség lesz mindenki számára, számunkra és ugyanúgy Trump számára is” – hangoztatta.

„Nem csak véget kell vetnie a háborúnak. Úgy kell cselekednie, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnöknek ne legyen esélye ismét háborúzni ellenünk. Ez a legfőbb dolog és ezt mindenkinek el kellene ismernie. Ez lenne a győzelem” – emelte ki az ukrán elnök.

Zelenszkij újfent hangsúlyozta hajlandóságát a tárgyalásokra Oroszországgal, amennyiben a kijevi vezetés nyugati szövetségesei – az Egyesült Államok és az Európai Unió – is részt vesznek ebben.

„Amennyiben úgy látnám, hogy Amerika és Európa nem fog magunkra hagyni minket, tovább támogatnak minket és biztonsági garanciákat is nyújtanak, úgy kész lennék tárgyalásokra bármilyen formátumban” – húzta alá.

„Ha lennének biztonsági garanciák, akkor beszélhetnénk a háború »forró szakaszának« végéről.

Meg kell érteniük, hogy tudnunk kell, hogy ez a háború hogyan fog véget érni. Hogy egy lapon lehessünk Amerikával és Európával”

– mondta.

Az ukrán elnök mindemellett ismét kizárta választások tartását Ukrajnában a harccselekmények lezárultáig, mivel szerinte a hadiállapot feloldása veszélybe sodorná az országot.

„Fel kellene oldanunk a hadiállapotot és ha feloldjuk a hadiállapotot, elvesztenénk a hadsereget. És lényegében ennek az oroszok örülnének. Ez a katonai képességek, morál és egyéb hasonló dolgok kérdése, amelyek elvesznének” – fűzte hozzá.

Címlapról ajánljuk

Ukrajna EU-csatlakozása – mennyi az annyi? Részletes hazai költségkalkuláció jelent meg

Elemzést készített a Századvég arról, mennyibe kerülne Magyarországnak Ukrajna gyorsított európai uniós csatlakozása, mennyit vitt el a magyaroktól a háború, és milyen egyéb költségek merülhetnek még fel itthon Ukrajna jövőjével összefüggésben. Hortay Olivér, a Századvég energia- és klímapolitikai üzletágvezetője az InfoRádióban számolt be a részletes adatokról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.21. péntek, 18:00
Rakonczay Gábor
extrém sportoló, az Atlanti-óceán átevezője
Amiről szinte senki nem beszél: érik a fordulat az izgalmas befektetésnél

Amiről szinte senki nem beszél: érik a fordulat az izgalmas befektetésnél

Az elmúlt hónapokban több kedvezőtlen fejlemény is borzolta a kedélyeket a zöld átálláshoz nélkülözhetetlen urán piacán: Kínában berobbant a DeepSeek mesterséges intelligencia modellje, ami megkérdőjelezte az adatközpontok magas energiaigényének narratíváját, ráadásul Donald Trump amerikai elnök vámpolitikája is fokozta a bizonytalanságot a piacon. A befektetők azonnal reagáltak, az urána ára beszakadt. A fundamentumok és a kereslet-kínálati kilátások ismeretében viszont arra lehet következtetni, hogy erőteljes túlreagálásról van szó, az áresés pedig vonzó beszállási lehetőséget jelenthet azoknak a befektetőknek, akik nem riadnak vissza a heves piaci mozgásoktól. Elemzésünkben több izgalmas lehetőséget is megvizsgálunk, amiken keresztül a befektetők kivehetik a részüket az urán-sztoriból.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×