72297.19
2024. szeptember 9. hétfő Ádám
Nyitókép: Facebook/La Vuelta

Roglic negyedszer végső győztes, Valter a 25. a Vueltán

Primoz Roglic diadalmaskodott a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körversenyen, amelynek vasárnapi záróetapján a svájci Stefan Küng bizonyult leggyorsabbnak. Az olimpiai negyedik Valter Attila az 58. helyen zárta az időfutamot és a 25. pozícióban az összetettet.

A 24,6 kilométer hosszú madridi egyenkéntivel ért véget a 79. spanyol körverseny. A specialisták közül a kétszeres időfutam Európa-bajnok svájci Stefan Küng tekert kiemelkedő időt (26:28 perc), ezzel megszerezte pályafutása első egyéni szakaszgyőzelmét háromhetes körversenyen. Második leggyorsabban a szlovén Roglic teljesítette a távot, aki ezzel megnyerte az összetettet - pályafutása során immár negyedszer -, ezzel beérte a csúcstartó spanyol Roberto Herast.

A hegyi pontverseny győzteseként a pöttyös trikót az ausztrál Jay Vine érdemelte ki, a pontverseny győztese - így zöld trikós - honfitársa, Kaden Groves lett. A fiatalok legjobbjaként a dán Mattias Skjelmose hódította el a fehér trikót azzal, hogy ötödik lett összetettben.

Mivel Tadej Pogacar idén a Girót és a Tourt is megnyerte, mindhárom 2024-es háromhetesen szlovén kerékpáros diadalmaskodott, legutóbb 2018-ban a britek mondhatták el magukról, hogy mindhárom Grand Touron győzni tudtak.

A Visma-Lease a Bike 26 esztendős magyar bajnoka 29 perc 14 másodperc alatt teljesítette az időfutamot, ez az 58. pozícióra volt elég, összetettben pedig a 25. helyen fejezte be pályafutása hatodik háromhetes körversenyét. Bodrogi László után második magyar kerékpárosként szerepelt két Grand Tour-viadalon egy éven belül, ő 2007-ben - Valterhez hasonlóan - ugyancsak a Giro d'Italián és a Vueltán állt rajthoz.

Bodrogi László:

• Tour de France: 2002 - 62., 2003 - 108., 2005 - 119.
  • Giro d'Italia: 2007 - 84.
  • Vuelta a Espana: 2004 - nem fejezte be, 2006 - 76., 2007 - nem fejezte be

Valter Attila:

• Giro d'Italia: 2020 - 27., 2021 - 14., 2022 - 35., 2024 - 22.
  • Vuelta a Espana: 2023 - 22., 2024 - 25.

Dina Márton:

• Giro d'Italia: 2021 - 100.

Fetter Erik:

• Giro d'Italia: 2022 - 83., 2023 - nem fejezte be

Peák Barnabás:

• Giro d'Italia: 2022 - 110.
Hegedűs D. Géza, a Nemzet Színésze: én így élek, így dolgozom és így vagyok boldog

Tizenkét szerepe van ma is a Nemzet Színészévé megválasztott Hegedűs D. Gézának, aki immár fél évszázada a Vígszínház tagja. Gyerekként minden zsebpénzét színházra költötte, mígnem az építőipari technikumból el nem küzdötte magát a Színműig. Pályája harmadéves főiskolai hallgatóként már be is indult, és aligha lesz egyhamar vége ilyen munkatempóban.
2024.09.09. hétfő, 18:00