A hajó szerda éjjel borult fel az erős szél és a túlterheltség miatt az ország délkeleti részén fekvő Taizz tartománynál - számolt be az UNHCR az X-en. Mindössze 4 túlélőt találtak, amely rávilágít a Jemen és az Afrika közti tengeri út veszélyeire - tették hozzá.
A főbiztosság egyebek között a bevándorlásbarát Nemzetközi Migrációs Szervezettel (IOM) együttműködésben segít a túlélőkön.
Évente több ezer afrikai bevándorló kel tengeri útra Jemen partjai felé, ahonnan többségük a Perzsa-öböl menti államok felé utazik tovább munkát találni. A világszervezet adatai szerint csak tavaly 97 ezer migráns érkezett Afrika szarvának országaiból Jemenbe. Többségük a polgárháború dúlta országon keresztül Szaúd-Arábiába és az öböl partján fekvő más államokba akar eljutni megélhetés céljából, de az útjukat megszervező embercsempészek gyakran túlzsúfolt lélekvesztőkön szállítják át őket a Vörös-tengeren vagy az Ádeni-öblön.
Az IOM szerint az elmúlt tíz évben legalább 1860 ember halt meg vagy tűnt el ezen az útvonalon, közülük 480-an megfulladtak.
A Jemenbe érkező migránsok száma 2021 és 2023 között megháromszorozódott, mintegy 27 ezerről több mint 90 ezerre nőtt.
Júniusban legalább 49 migráns vesztette életét és 140-et eltűntnek nyilvánítottak, miután egy Szomáliából induló hajó 260 bevándorlóval a fedélzetén felborult a jemeni partoknál. Áprilisban legkevesebb 62 ember halt meg két hajótörésben Dzsibuti partjainál, miközben Jemenbe próbáltak eljutni.