A Revoluttal kapcsolatba hozható pénzügyi csalások 60 százaléka indult a Meta platformjairól tavaly, az Egyesült Királyságban. A kontinentális Európában azonban még többet,
61 százalékot mértek Facebookról, az Instagramról vagy a WhatsAppról indult átverésekből
– írja a vg.hu a Fintech Finance News cikkére hivatkozva.
A bejelentett pénzügyi csalások általában olyan befektetési ígérettel szedték áldozataikat, hogy rövid idő alatt gazdaggá teszik őket. Ezek az átverések a fizetési rendszereket szabályozó hatóság szerint 2022-ben csaknem 500 millió font veszteséget okoztak az ügyfeleknek Nagy-Britanniában, akik bűnözők által ellenőrzött számlákra utalják át a pénzüket.
A Revolut adatai szerint 2023-ban az elvesztett pénz 59 százaléka befektetési csalásokon keresztül történt, annak ellenére, hogy az összes esetnek csak 17 százalékát tették ki. A leggyakoribbak a vásárlási csalások voltak, amelyek a brit átverések felét tették ki, ám az elveszített összérték kevesebb mint 6 százalékát jelentették. Ez azt mutatja, hogy a kisebb csalások gyakoribbak voltak, de összességében kisebb pénzveszteséggel is jártak.
A Revolut világszerte több mint 35 millió, az Egyesült Királyságban pedig több mint 8 millió ügyféllel rendelkező globális pénzügyi szolgáltató.
A céget is érinti, hogy a szigetországban októbertől kezdve azoknak a szolgáltatóknak, akik engedélyezték a becsapásokból eredő fizetések küldését és fogadását, kártalanítaniuk kell az áldozatokat, kivéve, ha bizonyítani tudják, hogy a felhasználó súlyosan gondatlanul járt el. A szabályváltozás különösen a kisebb pénzügyi vállalkozásokat érinti a Bloomberg értesülése szerint.