A cégek közötti utalást próbálják meg a csalók kihasználni. Egyszerű trükkel verik át az ügyintézőket.
Főként cégeket érintő csalási módszer, amikor az elkövetők tudomást szereznek arról, hogy az egyik cég a másiktól valamilyen összeg átutalását várja - hívja fel a figyelmet az ügyészség.
Általában már
ezt az információt is úgy tudják meg, hogy valamelyik cég informatikai rendszerét feltörik.
Majd a kötelezettet e-mailben "értesítik", hogy megváltozott a cég bankszámlája, az új bankszámlára kérik a pénzt. Az e-mail cím megtévesztésig hasonlít az eredetire.
Az ügyészség azt kéri, "ha ilyen e-mailt kapunk, mindenképpen vegyük fel személyesen a kapcsolatot a másik féllel, hogy ellenőrizzük, valóban ők küldték-e azt!"
KezdőlapBelföldFélelmetes a legújabb internetes csalási trükk, már az ügyészség is figyelmeztet
Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.
Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.