A tájékoztatás szerint Rudenko a dél-koreai fővárosban hivatali partnerével, Csung Bjung Vonnal tárgyalt még pénteken. Csung komoly aggályait tolmácsolta Rudenkónak Moszkva és Phenjan fokozott katonai együttműködése miatt, egyben pedig sürgette Oroszországot, hogy "felelősségteljes lépeseket" tegyen az ügyben.
Marija Zaharova orosz külügyi szóvivő nem sokkal korábban arról beszélt, hogy a Szöul és Phenjan között kialakult feszültségek "elsősorban az Egyesült Államok és szövetségesei, így a Koreai Köztársaság (Dél-Korea) és Japán szemtelen politikájára vezethetők vissza". Zaharova akkor Jun Szok Jol dél-koreai elnök azon kijelentésére reagált, miszerint Észak-Korea az egyetlen állam a világon, amely törvénybe iktatta a megelőző atomcsapás lehetőségét.
Zaharova arról is beszélt, hogy "az Egyesült Államok vezető szerepe immár a múlté", és a globális Dél "feltételezhetően mindössze egy apró nyomásgyakorlási eszköz Washington geopolitikai játszmájában".
Válaszul Dél-Korea bekérette az orosz nagykövetet szombaton a szöuli külügyminisztériumba.
Phenjan és Moszkva az utóbbi időben szorosabbra fűzte kapcsolatait. Washington és Szöul azzal vádolja a phenjani vezetést, hogy fegyvereket szállít Oroszországnak.