eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 24. vasárnap Emma
Egy osztrák AB-212 típusú helikopter a Fire Blade 2017 elnevezésű többnemzeti hadgyakorlaton az újdörögdi lőtéren 2017. május 11-én.
Nyitókép: Bodnár Boglárka

Lezuhant egy osztrák katonai helikopter, súlyos sérült is van - képek

A baleset Felső-Ausztriában történt, hatan utaztak a fedélzeten.

Michael Bauer, az osztrák hadsereg szóvivője szerint egyelőre semmit sem lehet tudni a csütörtöki ausztriai helikopter-baleset okáról - írta a Kurier alapján az Index. Az AB-212 típusú helikopter valamivel csütörtök este 7 óra előtt szállt fel Linzből és Wels felé tartott, landolás közben kezdett zuhanni.

A jármű hat utasa időben ki tudta magát szabadítani, viszonylagos épségben kórházba szállították őket. Öt embert már haza is engedtek, egyvalakit azonban bent tartottak. A roncsokat jelenleg a katonai rendőrség őrzi, az eset kivizsgálására felállított baleseti bizottság a tervek szerint pénteken kezdi meg a munkát.

Michael Bauer szóvivő képeket is közzétett hivatalos X profilján a helyszínről:

Címlapról ajánljuk
Magyarországon is szavazhatnak a román elnökre

Magyarországon is szavazhatnak a román elnökre

Romániában vasárnap belföldön is megkezdődött a szavazás az idei elnökválasztáson, amelyen az ország 19 millió választópolgára arról dönt, ki legyen az országot tíz éve vezető Klaus Iohannis államfő utódja.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Új gazdasági világrend körvonalazódik: ez vár ránk a „globális rendetlenség” korában

Új gazdasági világrend körvonalazódik: ez vár ránk a „globális rendetlenség” korában

A világ gazdasági rendje átalakulóban van, miközben az iparpolitika és a gazdasági biztonság új eszközei formálják a globális kapcsolatrendszereket. Az Egyesült Államok és az EU erőfeszítései a Kínától való függőség csökkentésére, valamint a geopolitikai feszültségek által felerősített protekcionizmus új törésvonalakat teremtenek az értékláncokban – írja a világgazdaságról szóló friss elemzésében a brüsszeli döntéshozatalban befolyásos Jacques Delors Intézet. A kutatás megoldásokat javasol a G20 tagországok számára az ellátási láncok diverzifikálására, a digitális tér biztonságának fokozására és a zöld átállás előmozdítására, miközben figyelmeztet az egyoldalú gazdasági intézkedések veszélyeire.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×