Az információkat Pekingben valós időben kapták meg annak ellenére, hogy a Fehér Ház megpróbálta ezt megakadályozni - írja a Sky News az ügyet ismerő tisztviselőkre hivatkozva.
Január 28-án figyelték meg először a ballont, amelyet végül február negyedikén lőttek ki a dél-kaliforniai partoknál.
A kémballon miatt tovább éleződtek az ellentétek Kína és az Egyesült Államok között: Kína szerint az objektum polgári ballonvolt, amely véletlenül letért az útvonaláról, Washington pedig túlreagálta az esetet, amikor lelőtte.
A ballon nyolcas alakban repülhetett a katonai helyszínek felett, miközben információkat gyűjthetett elektronikus jelekből.
Ezeket fegyverrendszerekből vehették fel vagy a bázis személyzetének kommunikációját fogták el, nem képeket rögzítettek - közölte három amerikai tisztviselő.
Elmondták, hogy Kína sokkal több információt gyűjthetett volna az érzékeny helyszínekről, ha Joe Biden kormánya nem tesz erőfeszítéseket arra, hogy a potenciális célpontok körüli aktivitással akadályozza a léggömb vételi képességét.
A ballonnak önmegsemmisítő mechanizmusa is volt, melyet Kínából tudtak volna aktiválni: az a cikk szerint nem világos, hogy
ezt nem aktiválták, vagy nem működött.
Az amerikaiaknak sikerült a ballon roncsainak nagy részét megmenteni, beleértve "az összes azonosított kiemelt érzékelő és elektronikai darabot, valamint a szerkezet nagy részeit", és ezekből igyekeztek rekonstruálni a szerkezetet.
Az amerikai kormány korábban nyilvánosságra hozta a léggömbről készült fényképet is, amelyet egy amerikai kémrepülőgép pilótafülkéjéből készítettek, mielőtt lelőtték volna. Később további három azonosítatlan tárgyat lőttek le az észak-amerikai légtér felett.