eur:
393.1
usd:
363.24
bux:
0
2024. július 5. péntek Emese, Sarolta
Nyitókép: Szijjártó Péter/Twitter

Szijjártó Péter: manipulálták az interjúmat

A külgazdasági és külügyminiszter a közösségi oldalán számolt be arról, hogy nem az általa elmondott kijelentések, hanem utólag felmondott mondatok kerültek a holland közszolgálati csatorna adásába.

Az adásba került anyagból egyes részeket kivágtak, és azok helyére jöttek utólag felmondva olyan mondatok, mint “Magyarország Putyin jó barátja” és "minden más, amit már megszokhattunk" - írta az adásban elhangzottakról közösségi oldalán Szijjártó Péter.

A külgazdasági és külügyminiszter a Facebookon megosztotta a műsor felvételét, aminek forgatókönyve az, hogy a műsorkészítők felveztő és levezető beszélgetés közé ékelték Szijjártó Péter interjúját.

Az angolul elhangzott beszélgetésben a riporter azon kérdésére, hogy nem érzi-e magát Magyarország elszigetelve az unióban, amikor nem támogatják a béketörekvéseit, a külügyminiszter elmondta: többen támogatják őket Brüsszelben, mint amennyien nyíltan képviselik ezt az álláspontot, és ezek a szereplők a kohézióra hivatkozva nem mernek szembeszállni a vezető nézetekkel, tartva a liberálisok, az NGO-k, a média nyomásától.

Azt is kifejtette még a tárcavezető, hogy a világ országait tekintve sokkal többen vannak a békepártiak, sőt a többség - mint Afrika, Latin-Amerika, Ázsia - békét akar.

Az a felvetés is elhangzott, hogy a magyarok hogyan éreznék magukat, ha Oroszország megszállná az országot, és nem kapnának támogatást, amire Szijjártó Péter úgy reflektált, ez 1956-ban már megtörtént velünk, tehát tudjuk, milyen érzés.

Szijjártó Péter elismerte, hogy a világ egyik legkorruptabb szervezetének tartja a brüsszeli képviselő-testületet, amit a jelenlegi letartóztatások is alátámasztanak. Kifejtette, hogy szerinte Magyarországon sokkal jobb és sokkal szabadabb a média helyzete, mint bármelyik európai országban beleértve Hollandiát is.

Szó van még az Oroszországgal folytatott magyar kapcsolatokról, az USA-val való viszonyról és az EU jövőjéről is.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.05. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Kiderült: Magyarország történelmi méretű segítséget nyújt Ukrajnának

Kiderült: Magyarország történelmi méretű segítséget nyújt Ukrajnának

Az elmúlt napokban történelmi csúcsra ugrott Magyarország nettó áramexportja Ukrajna felé, mert az orosz támadások miatt kiesett ukrán energiatermelést óriásira pörgetett importból kénytelenek fedezni, és közben a nyári melegben felfutott az ukrán villamosenergia igény is. Mindez júniusban azt eredményezte, hogy az Ukrajnával szomszédos országok közül messze Magyarország exportálta a legtöbb áramot keleti szomszédunkba; és ez a hőségben várhatóan még hetekig így marad. Még a felpörgetett uniós áramimport sem elég azonban ahhoz Ukrajnában, hogy meg lehessen úszni a naponta sok órás áramszüneteket, amelyet országszerte éreznek az emberek. A szorult helyzetbe került ukránokon jórészt azért tudunk segíteni, mert az összekapcsolt európai árampiac részei vagyunk, és mindez kapóra jön például a magyarországi naperőmű tulajdonosok egy kis részének is, akik a nagykereskedelmi piacon értékesítik a villamos energiát.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×