eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Elon Musk, a Tesla Motors amerikai elektromosjármű-gyártó és a SpaceX amerikai űrkutatási magánvállalat vezérigazgatója látogatást tesz a Tesla Gigafactory nevű gyárának építési területén a Berlin szomszédságában fekvő Grünheidében 2021. augusztus 13-án. A Tesla első európai gyára várhatóan 2021 végén kezdi meg a működését.
Nyitókép: MTI/EPA/DPA-Zentralbild/Patrick Pleul

Különös pert indítottak a Tesla-részvényesek Elon Musk ellen

Állításuk szerint az autógyár vezére és vezetősége túlértékelte a Tesla önvezető technológiájának hatékonyságát és biztonságosságát.

A csoportos kereset szerint a Tesla négy éven át csapta be részvényeseit hamis és félrevezető nyilatkozatokkal, amelyek elhallgatták, hogy technológiái – amelyeket több halálos kimenetelű baleset lehetséges okaként gyanúsítottak – súlyos baleseti és sérülési kockázatot teremtettek.

Az ügy középpontjában az önvezető funkció gyengéiből fakadó pénzügyi következmények állnak: a vállalat részvényeinek árfolyama csökkent, miután a Nemzeti Közúti Közlekedésbiztonsági Hivatal és az Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet vizsgálatot indított a technológiák miatt – írja a The Guardian.

A részvény árfolyama 2023. február 16-án 5,7 százalékot esett, miután a közlekedésbiztonsági hivatal több mint 362 ezer, teljes mértékben

önvezető béta szoftverrel felszerelt Tesla jármű visszahívását rendelte el,

mivel nem biztonságosak a kereszteződésekben.

"Az alperesek jogellenes cselekedetei és mulasztásai, valamint a vállalat törzsrészvényeinek piaci értékének hirtelen csökkenése következtében a felperesek jelentős veszteségeket és károkat szenvedtek el" – áll a keresetben.

A keresetet Thomas Lamontagne adta be, a Tesla részvényesei számára 2019. február 19-től 2023. február 17-ig terjedő időszakra követel meg nem határozott összegű kártérítést. Zachary Kirkhorn pénzügyi igazgató és elődje, Deepak Ahuja szintén alperes.

Muskot már korábban is beperelték a vállalat részvényeinek értékére ható döntései miatt. Egy perben a részvényesek azt állítják, hogy félrevezető információkat kaptak, amelyek miatt jóváhagyták a milliárdos túlzott mértékű bércsomagját.

A Twittert, a SpaceX-et és a Neuralinket is irányító vezetőnek más cégeit érintő perekkel is szembe kell néznie,

beleértve a Twitter részvényesei által nemrég benyújtott keresetet, amely szerint Musk tettei a közösségi médiavállalat megvásárlásakor hozzájárultak a vállalat árfolyamának ingadozásához.

Elon Musk várhatóan a Tesla március 1-jei befektetői napján a vállalat mesterségesintelligencia-képességeit és a járműkínálat bővítésére vonatkozó terveit fogja népszerűsíteni.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×