eur:
409.43
usd:
375.86
bux:
74581.34
2024. november 5. kedd Imre
Computer code on a screen with a skull representing a computer virus / malware attack.
Nyitókép: solarseven/Getty Images

"Csodaszoftverrel" segíti egy amerikai cég az ukrán hadsereget

Az ukránok fegyverként használják az informatikát az oroszok ellen.

Mint arról az Infostart már januárban beszámolt, az Egyesült Államok egyik meghatározó, mesterséges intelligenciát (MI) fejlesztő cége, a Palantir hivatalosan elismerte, hogy komoly segítséget nyújt az ukrán hadseregnek. A Palantir vezérigazgatója kénytelen volt nyilvánossá tenni, hogy szorosan együttműködnek az ukrán védelmi erőkkel.

Most ugyanerről az ügyről ír a hirado.hu a német Die Welt egyik cikke nyomán. A portál idézi a Plantir 55 éves vezetőjét, Alex Karpot, aki szerint

kifinomult algoritmikus hadviselési rendszerek ereje ma már olyan nagy, hogy felér egy taktikai nukleáris fegyverrel

egy olyan ellenféllel szemben, mely csak hagyományos fegyverekkel rendelkezik. A közvélemény ugyanakkor hajlamos ezt alábecsülni. „Ellenfeleink már nem” – teszi hozzá Karp.

A denveri székhelyű Palantir Technologies „csodaszoftvere” a MetaConstellation nevet viseli, és mint állítják, kizárólag a nyugati demokráciáknak, illetve szövetségeseiknek nyújt segítséget. Legnagyobb ügyfelei közé tartoznak a hírszerző ügynökségek, hadseregek, valamint kormányzati szervek is. A Die Welt leszögezi,

a Palantir programjai a világ legfejlettebbjei közé, programozói pedig a nemzetközi informatikai elithez tartoznak.

Courtney Bowman, a Palantir adatvédelmi és polgári szabadságjogokért felelős csoportjának vezetője nem kevesebbet állít, mint hogy Ukrajna példáján a világ tanúja lesz annak, hogyan vívják és nyerik meg a háborúkat az elkövetkező években.

Címlapról ajánljuk

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×