eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia
Védőmaszkos utasok egy pekingi metrón 2022. január 20-án. A kínai fővárosban január 15-én regisztrálták a koronavírus újabb változatával, az omikronnal fertőzött első esetet, és azóta emelkedik a fertőzöttek száma, hetekkel a 2022-es pekingi téli olimpia február 4-i kezdete előtt.
Nyitókép: MTI/EPA/Roman Pilipej

Árulkodó adat érkezett a kínai Covid-helyzetről

A kínai nagyvárosokban felpörgött a metróközlekedés, ebből kedvező hírekre következtetnek a szakemberek.

Csaknem egy tucat kínai nagyvárosból jelentették a metróhasználat helyreállását, ami annak a jele lehet, hogy a koronavírus-fertőzések úgynevezett "kilépési hulláma" már elérhette a csúcspontját egyes városi területeken – írja a Bloomberg alapján a Portfolio.

Sanghaj, Kanton (Kuangcsou), Sencsen és Nanking is azon metropoliszok közé tartozik, amelyek az elmúlt héten az utazások számának fellendüléséről számoltak be. Peking, Csengcsou és Csungking városában a már korábban elkezdett növekedni a metróhasználat, illetve a forgalmi torlódások száma is megemelkedett a december közepe körül elért mélyponthoz képest.

A koronavírus-fertőzések száma december elejétől kezdett el országszerte megugrani Kínában, mikor a kormány hirtelen megszüntette a szigorú korlátozásokat és a tesztelési követelményeket. Az újranyitás kezdetben visszaesést okozott a forgalomban, mivel a fertőzött emberek otthon maradtak, mások pedig megpróbálták elkerülni a megbetegedést, de ezek az adatok azt jelezhetik, hogy a járványcsúcson túljuthattak sok helyen.

A holdújév, a január 21-én kezdődő hétnapos ünnep előtti következő hetek fontosak lesznek annak felmérésére, hogy mennyire széles körű a mobilitás fellendülése, mivel kínaiak százmilliói térnek vissza szülővárosukba. Az ünnep előtti és utáni utazások a világjárvány kitörése óta jelentősen visszaestek, de a belföldi utazási korlátozások teljes feloldása azt jelenti, hogy sokkal többen próbálhatnak meg hazautazni az ünnepekre.

Címlapról ajánljuk
Kiderült, hogy egészséges-e a budapesti ivóvíz

Kiderült, hogy egészséges-e a budapesti ivóvíz

A Dunában vannak emberi eredetű szennyeződések, főként növényvédőszer- és gyógyszermaradványokat, valamint ipari korróziógátló anyagokat azonosítottak a szakemberek – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ vezető vízhigiénés szakértője a folyó és a budapesti ivóvíz minőségét vizsgáló átfogó kutatásokról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×