eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 23. szombat Kelemen, Klementina
Boris Johnson brit miniszterelnök (k) és Jens Stoltenberg NATO-főtitkár (k, balról) látogatást tesz egy tallinni légibázison 2022. március elsején. Vlagyimir Putyin orosz elnök február 24-én rendelte el katonai művelet végrehajtását Ukrajnában.
Nyitókép: MTI/AP/Pool/Getty/Leon Neal

Már több katona van a térségben, mint a hidegháború idején

Az Oroszországgal, Ukrajnával és Fehéroroszországgal szomszédos NATO-régióban óriási mennyiségű katona áll rendelkezésre.

A hidegháború óta a legnagyobb létszámú haderő állomásozik az Európai Unió keleti peremén, illetve e NATO-térségben. A Növekedés.hu elemzésében arra emlékeztet, hogy mind több fenyegetőzés hallatszik az ukrajnai háború kapcsán egy esetleges atomtámadás ügyében, legutóbb a volt orosz államfő, Dmitrij Medvegyev beszélt erről csütörtökön.

Ami a katonai átcsoportosításokat illeti:

  • Romániába a háború kitörése után érkezett 3300 katona
  • Magyarországra Horvátországból 800
  • Szlovákiába Németországból, Csehországból, Hollandiából és az USA-ból jött 2100
  • Lengyelország NATO-katonai létszáma 1058-ról 10 500-ra nőtt
  • összesen: a tagállamok saját katonai létszámát is beleértve a térségben 330 ezer katona áll rendelkezésre.

A szárazföldi erők mellett úgy 130 NATO-repülőgép áll fokozott készültségben, és mintegy 150 hadihajó járőröz a tengereken.

Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Szépen zárt Amerika

Szépen zárt Amerika

Felemás hangulatban telt a kereskedés ma reggel Ázsiában, ezt követően pedig emelkedéssel indult a nap Európában, a vártnál gyengébb BMI-adatok hatására azonban gyorsan lefordultak a vezető részvényindexek, délutánra azonban ismét a vevők vették át az irányítást. Az aranynak eközben 2023 októbere óta a mostani lehet a legerősebb hete, mivel a piaci szereplőket aggasztja az ukrajnai háború eszkalációjának veszélye. Érdemes eközben a bitcoinra is figyelni, az árfolyam már közelíti a 100 000 dolláros szintet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×