Infostart.hu
eur:
352.23
usd:
308.22
bux:
139495.62
2026. június 22. hétfő Paulina
Füst száll a magasba a mariupoli Azovsztal acélmű területén egy orosz támadás során 2022. május 5-én. Az Azovsztal az utolsó olyan terület az Azovi-tenger partján fekvő kikötővárosban, amelyet az orosz erőknek még nem sikerült elfoglalniuk, oda vették be magukat a várost védő ukrán katonák, és több száz civil is ott talált menedéket.
Nyitókép: MTI/AP

Orosz beszámolók szerint civilek hagyták el a mariupoli acélmű területét

Több gyerek is van a busszal kimentettek között.

Civil lakosok hagyták el több csoportban a mariupoli Azovsztal acélmű épületét - közölték péntek este orosz hírügynökségek. A TASZSZ hírügynökség szerint 51 személyt sikerült kimenekíteni. Az evakuáltak között, akik több autóbusszal hagyták el az üzem területét, több gyerek is volt.

Az orosz haderő csütörtöktől szombatig egyoldalú fegyvernyugvást hirdetett meg a reggel 8 és délután 18 óra közötti időszakra, humanitárius folyosókat biztosítva a távozni kívánó civileknek a Moszkva szerint utolsóként ukrán kézben maradt mariupoli létesítményből.

Csütörtök óta ez volt az első alkalom, hogy emberek jöttek elő az Azovsztalból.

Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter először április 21-én tett bejelentést az azovi-tengeri kikötőváros "felszabadításáról", hozzátéve, hogy az acélmű bevételéhez még három-négy napra lesz szükség. Putyin elnök "emberiességi megfontolásból" elrendelte akkor, hogy ostrom helyett tartsák blokád alatt az acélművet.

Az Azovsztal 11 négyzetkilométeren elterülő létesítményében hétszintes földalatti alagútrendszer húzódik, amelyben Sojgu szerint több mint kétezer fegyveres tartózkodik. Gyenyisz Pusilin, a "Donyecki Népköztársaság" vezetője korábban azt mondta, hogy mintegy négyszáz külföldi zsoldos van a föld alatt. Ukrán források szerint mintegy ezer civil is a helyszínen lehet.

Natalja Nyikonorova, a Moszkva által függetlennek elismert donyecki "népköztársaság" külügyminisztere a TASZSZ hírügynökség szerint kijelentette, hogy a Mariupolból kimenekített emberek háromnegyede az entitásban akar maradni, vagy Oroszországba menne tovább, és csak az egynegyedük kéri az Ukrajnába szállítást.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: Sulyok Tamás július 20-a körül már bizonyosan nem lesz államfő

Magyar Péter: Sulyok Tamás július 20-a körül már bizonyosan nem lesz államfő

A társadalmi egyeztetésre bocsátott újabb Alaptörvény-módosítás, valamint a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalra vonatkozó szabályozás kapcsán állt kamerák elé a miniszterelnök és válaszolt újságírói kérdésekre. Azt mondta az Országgyűlésben elmondott napirend előtti felszólalásában használt cosa nostra hasonlatot minden pontjában meg tudja védeni. A képviselői mandátumidő-szigorítás a következő választásra vonatkozhat. A legfőbb ügyész lemondására számít az aranykonvoj-ügy miatt. Augusztus 20-a előtt lesz új köztársasági elnöke az országnak.

Gálik Zoltán: kérdés, milyen lesz a britek és Európa kapcsolata a kormányfőváltás után

Kormányfőváltás közeleg az Egyesült Királyságban, miután Keir Starmer, a népszerűtlen brit miniszterelnök lemondott pártelnöki pozíciójáról és elindította a jelölési folyamatot utódlására. Gálik Zoltán külpolitikai szakértő elemezte a helyzetet az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×