eur:
406.98
usd:
384.87
bux:
78037.96
2024. november 19. kedd Erzsébet
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter megbeszélést folytat Vlagyimir Putyin orosz elnökkel (a képen nem látható) Moszkvában 2022. február 14-én.
Nyitókép: MTI/AP/Szputnyik/Alekszej Nyikolszkij

Szergej Lavrov Kínában: a Kreml Pekinget tekinti legfőbb szövetségesének

A Kínával való "privilegizált stratégiai partnerség és szövetség" erősítését nevezte az orosz külpolitika egyik legfőbb célkitűzésének Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője.

Peszkov annak kapcsán nyilatkozott Moszkvában újságíróknak, hogy Kínába érkezett Szergej Lavrov orosz külügyminiszter hivatalosan azért, hogy részt vegyen egy Afganisztánról szóló nemzetközi tanácskozáson. Lavrov az Ukrajna elleni orosz háború kezdete, február 24. óta csak Törökországba látogatott el, ahol ukrán kollégájával is tárgyalt.

Az Interfax orosz hírügynökség beszámolója szerint Lavrov kínai kollégájával, Vang Jivel egyetértett a két ország közötti együttműködés erősítésében. A két fél ennek szükségességét a "nehéz nemzetközi körülményekkel" indokolta.

A moszkvai külügyminisztériumra hivatkozva az Interfax kiemelte azt is, hogy a két miniszter hangsúlyozta a külpolitikai koordináció szükségességét, továbbá azt a szándékot, hogy globális ügyekben "egy nyelven" beszéljenek.

Az orosz elnök szóvivője cáfolta azt az állítást, hogy Lavrov látogatása a két ország közötti újbóli közeledést jelezné, a látogatás ugyanis a két szövetséges közötti stratégiai kapcsolatok újabb állomása.

A Kreml szóvivőjének feltették a kérdést, vajon Oroszország továbbra is megbízható szövetségesként tekint-e Kínára.

"Pekingre eddig is így tekintettünk, és remélhetőleg semmi nem változott"

– hangzott Peszkov válasza. A szóvivő szerint mindez nem az elmúlt napok vagy hónapok eredménye, hanem a kapcsolatok rendkívül pozitív kétoldalú, több évtizedes múlttal rendelkező gyümölcse.

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Sajtóhírek szerint az amerikai elnök jóváhagyta, hogy az ukránok oroszoroszági területekre is csapást mérjenek ATACMS-rakétákkal. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense azt mondta az InfoRádióban, hogy Ukrajna nem kapott annyi rakétát, amennyivel érdemben befolyásolhatná a háború menetét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.19. kedd, 18:00
Hegyi Zsolt
a MÁV Csoport vezérigazgatója
Máris ATACMS-rakétákkal csaphattak le Oroszországban, Moszkva átírta a nukleáris doktrínáját – Keddi háborús híreink Ukrajnából

Máris ATACMS-rakétákkal csaphattak le Oroszországban, Moszkva átírta a nukleáris doktrínáját – Keddi háborús híreink Ukrajnából

Több orosz portál és Telegram-csatorna is beszámolt arról, hogy rakétacsapás történt a brjanszki területen található Karacsev közelében, a 67-es sorszámú lőszerraktár ellen. A feltételezések megoszlanak arról, hogy drón- vagy ATACMS/Storm Shadow segítségével hajtották végre a támadást. Vlagyimir Putyin orosz elnök november 19-én jóváhagyta az Oroszország nukleáris elrettentésre vonatkozó változtatásokat. A döntésre éppen azt követően került sor, hogy Washington engedélyezte az ukránok számára, hogy ATACMS-rakétákkal csapjanak le bizonyos oroszországi célpontokra – közölte az orosz Gazeta. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legújabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×