eur:
396.84
usd:
355.48
bux:
74510.83
2024. szeptember 29. vasárnap Mihály
Rommá vált épület a Kijev közelében lévő Bucsa településen 2022. március 1-jén. Vlagyimir Putyin orosz elnök február 24-én rendelte el katonai művelet végrehajtását Ukrajnában.
Nyitókép: MTI/AP/Szerhij Nyuzsnyenko

Moszkva elárulta követeléseit

Oroszország bármelyik pillanatban leállítja hadműveletét, ha Ukrajna elfogadja a Moszkva által szabott feltételeket – mondta Dmitrij Peszkov, az orosz elnöki hivatal szóvivője.

A Kreml azt várja, hogy Ukrajna ismerje el a 2014-ben megszállt Krím-félszigetet Oroszország részeként, míg Donyecket és Luhanszkot független államokként - tudósított a TASS orosz hírügynökség.

Peszkov szerint Ukrajnának módosítania kell az alkotmányát, és letenni arról az igényéről, hogy bármilyen közösséghez, blokkhoz, például a NATO-hoz csatlakozzon. Oroszország befejezi Ukrajna demilitarizálását, és ha ezeket a feltételeket elfogadják, a hadműveletet bármelyik pillanatban leállítják – hangsúlyozta.

A szóvivő szerint Oroszország más területi követelést nem fogalmaz meg.

Címlapról ajánljuk

Vasárnap Ausztria választ: a Szabadságpárt visszatérhet a csúcsra

Épp hogy csak túljutott Ausztria a rendkívüli károkat okozó áradások nehezén, az ország a hét végén újabb, ezúttal politikai megméretés előtt áll. Több mint 6,3 millióan járulhatnak a szavazóurnák elé, hogy újabb öt évre új parlamentet, illetve új kormányt válasszanak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.30. hétfő, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke
Harmadik világháborúval riogatott Trump, egyetlen döntéssel meg lehetne rengetni Oroszországot – Ukrajnai háborús híreink szombaton

Harmadik világháborúval riogatott Trump, egyetlen döntéssel meg lehetne rengetni Oroszországot – Ukrajnai háborús híreink szombaton

Donald Trump republikánus amerikai elnökjelölt és Volodimir Zelenszkij ukrán államfő a New York-i Trump Towerben folytattak beszélgetést. A találkozó után Trump azt írta saját közösségi platformján, a Truth Social-ön, ha nem ő győz az elnökválasztáson, jön a harmadik világháború. Az elmúlt hónapok legfontosabb kérdése, hogy az európai vezetők és az Egyesült Államok döntéshozói engedélyezik-e Kijevnek, hogy a Nyugattól kapott modern fegyverrendszereket bevessék Oroszország területe ellen. Az amerikai Institute for the Study of War (ISW) intézet írt egy elemzést, hogy miért lenne fontos egy ilyen lépést megtenniük Ukrajna szövetségeseinek. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×