eur:
408.03
usd:
375.17
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Rommá vált épület a Kijev közelében lévő Bucsa településen 2022. március 1-jén. Vlagyimir Putyin orosz elnök február 24-én rendelte el katonai művelet végrehajtását Ukrajnában.
Nyitókép: MTI/AP/Szerhij Nyuzsnyenko

Moszkva elárulta követeléseit

Oroszország bármelyik pillanatban leállítja hadműveletét, ha Ukrajna elfogadja a Moszkva által szabott feltételeket – mondta Dmitrij Peszkov, az orosz elnöki hivatal szóvivője.

A Kreml azt várja, hogy Ukrajna ismerje el a 2014-ben megszállt Krím-félszigetet Oroszország részeként, míg Donyecket és Luhanszkot független államokként - tudósított a TASS orosz hírügynökség.

Peszkov szerint Ukrajnának módosítania kell az alkotmányát, és letenni arról az igényéről, hogy bármilyen közösséghez, blokkhoz, például a NATO-hoz csatlakozzon. Oroszország befejezi Ukrajna demilitarizálását, és ha ezeket a feltételeket elfogadják, a hadműveletet bármelyik pillanatban leállítják – hangsúlyozta.

A szóvivő szerint Oroszország más területi követelést nem fogalmaz meg.

Címlapról ajánljuk
Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×