eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 23. szombat Kelemen, Klementina
A londoni Wembley Stadion 2021. június 2-án. Az arénában játsszák a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság három csoportmérkőzését, két nyolcaddöntőjét, az elődöntőit és a döntőjét.
Nyitókép: MTI/EPA/Andy Rain

Még a tél előtt jöhet a harmadik oltás a briteknél

A brit tisztifőorvos szerint öt év kell még ahhoz, hogy olyan vakcináink lehessenek, amelyek a variánsok ellen is sziklaszilárd védelmet nyújtanak.

A következő tél is nagy megterhelést jelenthet majd a brit egészségügyi ellátórendszerre annak ellenére, hogy az immunizációs program nagy siker az országban – mondta pénteken Chris Whitty tisztifőorvos.

Nagy-Britanniában már 42 millió ember kapott legalább egy adag oltást – ez a felnőtt populáció 80 százalékát jelenti – és 30 millióan vannak azok, akik teljes körű immunizáción estek már át. Whitty szerint a delta variáns okozta jelenlegi hullám után sem nyugodhatnak majd meg a britek teljesen, télen ugyanis számíthatnak egy újabb hullámra – írja a CNBC.

"A koronavírus nem most lepett meg minket utoljára, és várható még több variáns megjelenése is" – fogalmazott Whitty. Hozzátette:

öt évet kell várnunk majd azokra az oltásokra, amelyek a magas szintű védelmet variánsok széles köre ellen is tudják majd biztosítani.

Addig viszont emlékeztető oltásokra lesz szükség.

Nagy-Britanniában a fertőzések szinte 100 százalékát a delta okozza jelenleg, az esetszámok a fiatalok és az oltatlanok körében emelkednek. Azt remélik, az oltási program folytatása őket is jobban védi majd. Kutatások szerint két adag a Pfizer és az AstraZeneca oltásából is nagyon hatékonyan előzi meg a kórházi kezelés szükségességét a deltával megfertőződöttek esetében is.

Az országban zajlanak a második ismétlő oltásokkal kapcsolatos tudományos kutatások, egyes jelentések szerint még tél előtt el is kezdek a beadásukat.

A delta variánst először Indiában fedezték fel, jelenlegi ismereteink szerint mintegy 60 százalékkal fertőzőbb az alfa variánsnál is, nagyobb eséllyel okoz olyan súlyosságú betegséget, amely kórházi kezelést igényel, és a tünetei is lehetnek erőteljesebbek. Amerikában a friss fertőzések 10 százalékáért tehető felelőssé, Nagy-Britanniában pedig már szinte minden új megbetegedést ez okoz, a helyben felismert alfától ezzel teljes mértékben átvette a domináns törzs szerepét. Az USA-ban is arra számítanak, hogy hamarosan domináns törzzsé válik ez a mutáns, amely a WHO jelenlegi adatai szerint mintegy 80 országban van jelen. Nagy-Britanniában az eredetileg június 21-re tervezett nyitást is elhalasztották, várhatóan négy héttel később szabadulhat fel az ország a korlátozások alól.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Szépen zárt Amerika

Szépen zárt Amerika

Felemás hangulatban telt a kereskedés ma reggel Ázsiában, ezt követően pedig emelkedéssel indult a nap Európában, a vártnál gyengébb BMI-adatok hatására azonban gyorsan lefordultak a vezető részvényindexek, délutánra azonban ismét a vevők vették át az irányítást. Az aranynak eközben 2023 októbere óta a mostani lehet a legerősebb hete, mivel a piaci szereplőket aggasztja az ukrajnai háború eszkalációjának veszélye. Érdemes eközben a bitcoinra is figyelni, az árfolyam már közelíti a 100 000 dolláros szintet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×