eur:
407.1
usd:
385.4
bux:
78267.5
2024. november 19. kedd Erzsébet
A Sinopharm kínai gyógyszergyártó cég koronavírus elleni vakcináját tartalmazó fiolát tart a kezében egy egészségügyi dolgozó a belgrádi vásárközpontból kialakított oltóközpontban 2021. január 19-én. Szerbiában megkezdték a lakosság tömeges oltását, amelynek során először az idős embereket, az egészségügyi dolgozókat, ezt követőn pedig a katonákat és a rendőröket oltják be.
Nyitókép: MTI/AP/Darko Vojinovic

Orosz vakcina és a koronavírus - ezek a tapasztalatok Szerbiában

Szerbiában már több mint 800 ezer ember kapta meg a védőoltást.

Szerbiában már 803 319-en kapták meg a koronavírus elleni védőoltás első adagját, és már az újraoltás is megkezdődött, ezzel beoltottság tekintetében Szerbia a második helyen áll Európában - olvasható a szerb egészségügyi minisztérium jelentésében.

Az egymillió lakosra jutó beoltottak számában a nyugat-balkáni országot csak az Egyesült Királyság előzi meg Európában. Az országban továbbra is nagy az érdeklődés az oltások iránt, hivatalos adatok ugyan nincsenek, sajtóinformációk szerint azonban a hétmilliós országban eddig körülbelül kétmillióan jelezhették, hogy felvennék valamelyik vakcinát. Szerbiában jelenleg az orosz Szputnyik V, az amerikai-német Pfizer-BioNTech, a kínai Sinopharm, valamint brit-svéd AstraZeneca oltóanyaga érhető el.

A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma vasárnap Szerbiában 1622-vel 419 493-ra, Koszovóban 290-nel 64 095-re, Észak-Macedóniában 357-tel 96 894-re, Montenegróban 472-vel 68 476-ra, Bosznia-Hercegovinában pedig 240-nel 125 695-re növekedett.

A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában 15-tel 4214-re, Koszovóban néggyel 1544-re, Észak-Macedóniában öttel 2976-ra, Montenegróban kettővel 882-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 11-gyel 4882-re nőtt.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Sajtóhírek szerint az amerikai elnök jóváhagyta, hogy az ukránok oroszoroszági területekre is csapást mérjenek ATACMS-rakétákkal. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense azt mondta az InfoRádióban, hogy Ukrajna nem kapott annyi rakétát, amennyivel érdemben befolyásolhatná a háború menetét.

Lezárások lesznek a Puskás Aréna környékén

A Puskás Arénában rendezik kedden 20.45-től a Magyarország-Németország UEFA Nemzetek Ligája labdarúgó-mérkőzést, ezért a stadion környékén már 17.45-től számos közlekedési változásra, lezárásra kell számítani.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.19. kedd, 18:00
Hegyi Zsolt
a MÁV Csoport vezérigazgatója
Máris ATACMS-rakétákkal csaphattak le Oroszországban, Moszkva átírta a nukleáris doktrínáját – Keddi háborús híreink Ukrajnából

Máris ATACMS-rakétákkal csaphattak le Oroszországban, Moszkva átírta a nukleáris doktrínáját – Keddi háborús híreink Ukrajnából

Több orosz portál és Telegram-csatorna is beszámolt arról, hogy rakétacsapás történt a brjanszki területen található Karacsev közelében, a 67-es sorszámú lőszerraktár ellen. A feltételezések megoszlanak arról, hogy drón- vagy ATACMS/Storm Shadow segítségével hajtották végre a támadást. Vlagyimir Putyin orosz elnök november 19-én jóváhagyta az Oroszország nukleáris elrettentésre vonatkozó változtatásokat. A döntésre éppen azt követően került sor, hogy Washington engedélyezte az ukránok számára, hogy ATACMS-rakétákkal csapjanak le bizonyos oroszországi célpontokra – közölte az orosz Gazeta. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legújabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×