eur:
408.04
usd:
375.18
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Donald Trump amerikai elnök szájmaszkot visel a Walter Reed katonai egészségügyi központban tett látogatásán a Maryland állambeli Bethesdában 2020. július 11-én. A koronavírus-járvány leginkább az Egyesült Államokat sújtja, eddig 3 355895 fertőzöttet regisztráltak, és 137 405-en életüket veszítették.
Nyitókép: MTI/AP/Patrick Semansky

Visszarúghat a kampányhajrában, ha a Donald Trumpnak kedvező cikkeket tiltja a közösségi média

Csizmazia Gábor, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Amerikai Tudományok Kutatóintézete vezetője szerint kimutatható a nagy techóriások liberális - amerikai pártviszonyokra fordítva: demokrata - részrehajlása, de ebből a hivatalban lévő elnök akár profitálhat is.

Szavazatot hozhat Donald Trumpnak az amerikai elnökválasztáson, hogy a közösségi oldalak nem engedik posztolni a Biden család korrupciójáról szóló cikket; ez mobilizálhatja a republikánus szavazókat - vélekedett az InfoRádióban Csizmazia Gábor, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Amerikai Tudományok Kutatóintézete vezetője.

"A demokraták és a republikánusok egyaránt tudnának panaszkodni a Google-ra vagy épp a Facebookra;

  • a demokraták azért haragszanak a Facebookra, mert a 2016-os elnökválasztáskor a Clinton-kampányhoz kapcsolódó botrányokat nem igazán tudta megállítani a Facebook,
  • a republikánusoknak pedig az a bajuk, hogy kimutatható, a nagy techóriások inkább a liberális oldal felé húznak"

- ecsetelte a szakértő.

Közben viszont a közösségi platformok azt próbálják hangsúlyozni, hogy nem szeretnék, ha rajtuk keresztül zajlana a kampány, és még a látszatát is el akarják kerülni a pártosság látszatát. Ám a New York Post című lap által a Biden család korrupciójáról készített cikket a Facebook eltávolította, mondván, nincs bizonyítva, ez viszont mintha a kampányba való beavatkozásnak tűnne azok után, hogy korábban nem volt hasonló érzékenység. Erről Csizmazia Gábor így vélekedett:

"A Facebook azt csinálta, hogy blokkolt minden url-t, amelyen a cikk megjelent, a Twitter pedig még a Fehér Ház sajtószóvivőjét is letiltotta, korlátozva a szólás szabadságát.

A Donald Trump kárára történt kiszivárogtatások, híresztelések viszont korábban mintha nem zavarták volna a felületeket" - jegyezte meg.

Hogy ezen eldőlhet-e az elnökválasztási kampány az Egyesült Államokban, arról Csizmazia Gábor úgy látja, a demokrata oldalon aligha változik a szavazók hozzáállása, mozgósító ereje a republikánusok körében lehet csak a tendenciának.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×