eur:
408.03
usd:
375.17
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Védőmaszkot viselő kínai utasok várakoznak a belépésre a manilai Ninoy Aquino nemzetközi repülőtéren 2020. január 22-én. Négyszáz fölé nőtt az új koronavírussal fertőzöttek száma Kínában, ahol a járvány már az ország 13 régióját elérte. A kínai Nemzeti Egészségügyi Bizottság közleménye szerint betegség halálos áldozatainak száma kilencre nőtt a járvány kiindulópontjának számító közép-kínai Vuhanban, és csak az előző nap 149 új fertőzöttet diagnosztizáltak az országban, így az összes beteg száma 440-re emelkedett. A vírus néhány esetben már Tajvanon, Thaiföldön, Japánban, Dél-Koreában és az Egyesült Államokban is megjelent.
Nyitókép: MTI/EPA/Mark R. Cristino

Készpénzzel is segíthetik a japánokat - ennyit kapnak

A koronavírus-járvány által okozott károk és kiesések kompenzálására a bruttó hazai termék (GDP) nagyjából 10 százalékának megfelelő költségvetési ösztönzőprogramot tervez indítani a japán kormány - közölte értesülését a Nikkei gazdasági napilap.

Az előkészítés alatt álló nagyjából 56 ezer milliárd jenes (503 milliárd dollár, 164,5 ezer milliárd forint) támogatási csomag az értesülések szerint még készpénzfizetéseket is előirányoz olyan háztartások számára, amelyek a járvány gazdasági következményei miatt elveszítették bevételüket.

A kifizetések májusban kezdődnének meg, a tervek szerint háztartásonként akár 300 ezer jenes (880 ezer forint) juttatással.

A Reuters hírügynökség 30 ezer milliárd jenes készülőben lévő ösztönzőcsomagról értesült kormányzati forrásokból. A csomagban 15 ezer milliárd jen lenne a közvetlen költségvetési támogatás.

A japán kormány tavaly decemberben állított össze egy 26 ezer milliárd jenes ösztönzőcsomagot az erősen exportorientált gazdaságot az amerikai-kínai kereskedelmi ellentétek miatt ért károk enyhítésére. A keret túlnyomó része még rendelkezésre áll. A kormány ebből is a vírusjárvány által okozott károk kompenzálására kíván felhasználni összegeket, így áll majd össze az 56 ezer milliárd jenes csomag.

A támogatási csomaghoz összeállított pótköltségvetést április elején vitatja meg a kabinet és a hó vége felé kerül a parlament elé jóváhagyásra - közölte a Nikkei.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×