eur:
412.14
usd:
394.28
bux:
79910.98
2024. november 25. hétfő Katalin
Földközi-tenger, 2018. június 12.Az SOS Méditerranée civil szervezet felvétele migránsokról a szervezet Aquarius nevű mentőhajóján, a Földközi-tengeren 2018. június 12-én. Az Aquariuson tartózkodó 629 bevándorlót olasz hajók segítségével a dél-spanyolországi Valenciába szállítják, ahol az előző napon engedélyezte a kikötést a spanyol kormány, miután Málta és Olaszország is megtagadta, hogy partra szálljanak a területükön. A mentőhajó három nappal korábban vette fedélzetére az embereket a líbiai partok közelében. (MTI/EPA/SOS Méditerranée/Kenny Karpov)
Nyitókép: KENNY KARPOV

Engedélyhez kötnék a civil mentőhajók tevékenységét

Csak az európai hatóságok engedélyével tevékenykedhetnének a jövőben a Földközi-tengeren mentési munkálatokat végző nem kormányzati szervezetek az Európai Parlament elnökének javaslata szerint.

Kötelezővé tennék, hogy ezentúl az olasz tengerészet, a parti őrség vagy az uniós határvédelmi ügynökség, a Frontex tagjai is tartózkodjanak a mentőhajók fedélzetén. "Nem tűrhetjük tovább, hogy nem kormányzati szervezetek emberkereskedelmet folytassanak - mondta Rómában Antonio Tajani.

Nem engedhetjük, hogy ezek a nem kormányzati szervezetek a bevándorlók kompjaikánt működjenek Afrika és Európa között"

- mondta Tajani egy menekültügyi témában rendezett beszélgetésen.

Az EP elnöke támogatásáról biztosította azt az osztrák javaslatot, hogy menekültközpontokat, úgynevezett hotspotokat hozhatnának létre Afrikában és a Balkánon. Tajani szerint Európa csak valódi menekülteket tud befogadni, gazdasági bevándorlókat nem. Felszólította a tagállamok állam- és kormányfőit, hogy kevesebbet vitatkozzanak, helyette inkább az unió külső határainak védelmére próbáljanak megoldást találni.

Antonio Tajani bejelentette, hogy még a nyári szünet előtt elutazik Líbiába és Nigerbe,

mert ezeknek a területeknek a stabilizálása szerinte meghatározó fontosságú.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a béregyezségről: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a béregyezségről: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×