A botrány kivizsgálására létrehozott bizottság tájékoztatásából az derült ki, hogy a tiltólistán 9473 név szerepel. A bizottság szerint Pak Gun Hje volt elnök kormánya bárkit tiltólistára tett, aki akár csak egyszer is aláírt tiltakozó nyilatkozatot azzal kapcsolatban, ahogyan a kabinet az országban hatalmas botrányt okozó Szevol nevű komp katasztrófáját kezelte, vagy ellenzéki jelöltek mellett állt ki. A listára felkerült Han Kang Nemzetközi Man Booker-díjas író és Pak Csan Vuk cannes-i nagydíjas filmrendező is.
A Szevol 2014-ben borult fel és süllyedt el, és mintegy 300 embert vitt magával a hullámsírba. A tragédia miatt a hajó legénységének tagjai ellen gyilkosság miatt emeltek vádat, és a hatóságok lassú reagálása miatt a kormányzatot is rengeteg bírálat érte.
A 60 oldalas tiltólista a rajta lévő dátum tanúsága szerint 2015 májusában készült, és a bizottság szerint egy hónappal korábban állították össze a kultuszminisztériumban az elnöki hivatal utasítására.
Az akkor titkos feketelista létezésére 2016 őszén derített fényt a dél-koreai sajtó. A minisztérium akkor tagadni próbálta, hogy létezik a lajstrom a kormánykritikus értelmiségiekről. Az ügyben később nyomozás indult, és a kulturális minisztérium és az elnöki hivatal korábbi vezető munkatársai elleni is vádat emeltek.
Pak Gun Hje elnököt egyébként korrupció miatt tavaly tavasszal eltávolította hivatalából a szöuli parlament, és a múlt héten 24 év börtönre ítélték. Kiderült ugyanis, és óriási felháborodást keltett országszerte, hogy semmilyen hivatalos tisztséggel nem rendelkező barátnője kormányzati és személyzeti döntésekbe szólhatott bele, valamint hogy a kormány hatalmas összegeket sajtolt ki dél-koreai nagyvállalatoktól, s az összegek rendre olyan alapítványoknál kötöttek ki, melyeket az elnök bizalmas jó barátja irányított.