A 31 éves Adam Dzaziri volt feleségét, bátyját és sógornőjét hétfő délután állították elő, amikor házkutatást tartott a rendőrség a családnak a Párizstól harminc kilométerre délre található Plessis-Paté nevű településen lévő otthonában. Az elkövető apját este vették őrizetbe, amikor megérkezett a házba.
A francia szalafista családban született elkövető nem volt büntetett előéletű, de a nézetei miatt szerepelt a titkosszolgálatok nyilvántartásában iszlamista radikálisként. Az apja azonnal jelezte a hatóságoknak, hogy Adam Dzariri engedéllyel tartott fegyvert, és rendszeresen járt lőgyakorlatokra is.
A hatóságok megerősítették: az elkövetőnek, jóllehet szerepelt a radikálisokról készült nyilvántartásban, volt fegyverviselési engedélye.
Adam Dzariri hétfő délután személyautóval szándékosan belehajtott egy rendőrségi konvoj élén haladó furgonba a párizsi Champs-Élysées sugárúton.
Amikor a rendőrök megpróbálták kihúzni a lángra kapott gépjárműből, amelyben egyedül ült, kiderült, hogy fegyver van nála.
Miközben a lángokat eloltották a tűzoltók, a támadó egy ideig eszméletlenül feküdt a jármű mellett, de az életét a helyszínre kiérkező mentősök nem tudták megmenteni.
A gépkocsiban a tűzszerészek egy gázpalackot, egy gépkarabélyt és több más lőfegyvert is találtak, ami arra utal, hogy
Adam Dzaziri öngyilkos merényletet akart végrehajtani.
A támadón kívül senki nem sérült meg, sem a járókelők, sem a rendőrök közül.
Április 20-án, három nappal az elnökválasztás első fordulója előtt ugyanitt, a párizsi Champs-Élysées sugárúton egy 37 éves rendőrt fejbe lőtt és két másikat, valamint egy német járókelőt megsebesített egy merénylő, akit a helyszínen lelőttek a rendőrök. Június 6-én pedig egy algériai doktoranduszhallgató kalapáccsal támadt egy rendőrre a párizsi Notre-Dame katedrálisnál, aki könnyebben megsebesült.
Franciaországban a 2015. november 13-i 130 áldozatot követelő párizsi merényletsorozat óta rendkívüli állapot van érvényben.
A kormány szerdán vitatja meg a rendkívüli állapot hatodik, november 1-i szóló meghosszabbításáról szóló törvénytervezetet, illetve a hatodik terrorelhárítási törvényt, amelynek elfogadását követően lehetővé válna a rendkívüli állapot feloldása.
Az elmúlt két évben 239-en vesztették életüket iszlamista terrortámadásokban az országban, az elmúlt hónapok merényleteinek célpontjai elsősorban a rendfenntartásért felelős járőröző rendőrök és csendőrök voltak.