eur:
408.04
usd:
375.18
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre

Sokan akarták utánozni az ámokfutót

Továbbra is 24 gyanúsított ellen folytatnak nyomozást a müncheni hatóságok a júliusban történt ámokfutó lövöldözéshez kapcsolódó internetes uszítás, valamint bűncselekménnyel fenyegetés miatt - közölte vasárnap Marcus da Gloria Martins rendőrségi szóvivő.

Az esetek egy részében "olyan emberekről van szó, akik a tettes Facebookon közzétett felhívását, amelyben egy McDonalds-hoz hívott embereket, utánozták, például olyan módon, hogy egy mozi látogatására hívtak fel" - mondta a szóvivő. Őket bűncselekménnyel történő fenyegetéssel gyanúsítják, ami a német büntető törvények szerint a köznyugalom megzavarására alkalmas bűncselekmények közé számít. "Más esetekben az interneten elkövetett uszításról van szó" - mondta el a szóvivő, részletekre azonban nem tért ki.

Július 22-én egy 18 éves, iráni-német állampolgárságú középiskolai diák lövöldözni kezdett és kilenc embert lelőtt a bajor tartományi fővárosban, majd öngyilkosságot követett el. Tette valószínűleg szélsőjobboldali, rasszista meggyőződésére vezethető vissza.

Az első riasztások után olyan hírek kaptak lábra, hogy több elkövető van menekülőben, a hatóságok terrorriasztást adtak ki, és a városban több helyen pánik tört ki. "Az ámokfutást követő éjszakán 66 fantomhelyszínről érkezett segélyhívás, ebből 64 lövöldözésről szólt és kettő túszejtésről, és mindegyikről az bizonyosodott be, hogy téves riasztások voltak" - mondta el ezzel kapcsolatban a szóvivő.

Hozzátette: a nyomozók abból indulnak ki, hogy a telefonálók túlnyomó többsége valóban félelemből cselekedett. A rendőrségi illetékes leszögezte, hogy a szóban forgó nyomozások nem állnak összefüggésben ezekkel a téves segélyhívásokkal.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×