„Az oroszországi rendszer kereteiben Vlagyimir Putyin orosz elnök sokkal jobb vezető, mint az Egyesült Államok elnöke. A miénk egy megosztott ország, amelyben itt van Hillary Clinton az e-mail-botrányával, amelyet ha a privát szektorban követett volna el, már börtönben lenne” – fogalmazott Donald Trump, majd kiemelte, hogy megválasztása esetén jó kapcsolatokra törekedne az orosz elnökkel, és bár köszöni, hogy Vlagyimir Putyin korábban briliánsnak nevezte, ennek nem lesz hatása a kapcsolatukra.
A műsorban, amelynek eredeti célja az volt, hogy az elnökjelöltek külön-külön kifejtsék, miért ők lennének a megfelelő személyek az amerikai hadsereg főparancsnoki tisztségére, amely az elnöki hivatallal jár, a politikus továbbra sem árult el részleteket arról, hogy miként győzné le az Iszlám Államot, csupán annyit mondott, hogy tábornokai ajánlásai alapján jár majd el.
Ezzel szemben a már említett demokrata jelölt, Hillary Clinton az Iszlám Állam legyőzését nevezte a legnagyobb terror-ellenes céljának.
Légicsapásokkal és a területen harcoló szövetséges arab és kurd földi egységek támogatásának megerősítésével tudjuk legyőzni az Iszlám Államok – mondta Hillary Clinton, aki többször is hangsúlyozta politikai tapasztalatait, amelyekre szenátorként, majd külügyminiszterként tett szert. Kérdésre válaszolva a demokrata elnökjelölt úgy vélte: tévedés volt, hogy annak idején megszavazta Irak invázióját, de vállalta a felelősséget a döntéséért. Ugyanakkor kijelentette, hogy bár Donald Trump tagadja, a republikánus elnökjelölt is támogatta az iraki háborút. A színpadra egyébként később lépő Donald Trump erre reagálva fölsorolta, hogy mikor, hol utasította el nyilvánosan az iraki beavatkozást.
Mindeközben a The Wall Street Journal arra hívta fel olvasói figyelmét, hogy a hagyományosan a republikánus pártot támogató olajipar sokkal magasabb összeggel támogatja a demokrata jelölt kampányát, mint republikánus riválisáét.