eur:
396.76
usd:
359.45
bux:
72075.48
2024. szeptember 9. hétfő Ádám

A török hadsereg beavatkozna Irakban

A török hadsereg vezérkari főnöke szerint szükség lenne egy hadműveletre Irak északi részén, hogy szétverhetők legyenek a törökországi kurd lázadók ottani támaszpontjai.

A török tábornok szerint ez a terület a fészke azoknak a támadásoknak, amelyeket törökországi célpontok ellen indítanak a kurd gerillák.

A vezérkari főnök bejelentette: a kormánytól már kért felhatalmazást a hadműveletre a hadsereg vezetősége, de még nem kaptak választ.
A kabinet engedélyén kívül szükség van a parlament felhatalmazására is.

A török belpolitikában kiemelkedő szerepet játszó hadsereg első számú vezetőjének nyilatkozata elemzők szerint azt jelenti, hogy a török hatóságok attól tartanak, hogy a Kurdisztáni Munkáspárt nagy károkat okozhat civil célpontok elleni támadásaival a jövedelmező idegenforgalmi ágazatnak.

A bagdadi és a washingtoni kormány élesen ellenzi a török hadsereg észak-iraki beavatkozását. Törökország fontos szövetségese az Egyesült Államoknak, de Washington szövetségeseinek tekinti az észak-iraki kurd szervezeteket is, amelyek együttműködtek 2003-ban az amerikai hadsereggel Szaddám Huszein előző iraki elnök rendszerének megdöntésében.

Címlapról ajánljuk
Nagy Márton: nem fordulatra van szükség, hanem finomhangolásra
Aréna

Nagy Márton: nem fordulatra van szükség, hanem finomhangolásra

A gazdaságpolitika előtt álló feladatokról, a békeköltségvetés lényegéről, a várható gazdasági növekedésről és a minimálbérről is beszélt Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában, de kitért a jegybankelnök kritikáira és a leendő gazdasági csúcsminiszter szerepére is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.10. kedd, 18:00
Sayfo Omar
a Migrációkutató Intézet kutatásvezetője
Erős napot zártak az amerikai tőzsdék

Erős napot zártak az amerikai tőzsdék

A vártnál gyengébb pénteki munkaerőpiaci adatra megütötték a tőzsdéket, 1-3 százalék közötti esést szenvedtek el a vezető amerikai indexek a múlt hét végén. Ezek után Ázsiában is hasonló volt a helyzet, az új kereskedési hét gyengén indult a térségben, viszont Európában már emelkedést láthattunk, és az USA-ban is megérkezett a felpattanás. A héten hazai és külföldi inflációs jelentésekre, az amerikai elnökjelölti vitára, és többek között az EKB kamatdöntésére lesz érdemes figyelni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×