Még mielőtt Donald Trump üzent volna a világnak, elemzők már arra számítottak, hogy az amerikai tőzsdeindexek kevésbé rosszul kezdik a kereskedést, mint arra az európai és ázsiai tőzsdenyitásból először következtettek. A Portfolio azt írta délután egykor, hogy a határidős részvényindexek akkori állása alapján az S&P 500 1,5, a Nasdaq 1,6, a Dow Jones pedig 1,7 százalékos mínuszban nyithat, de a helyzet mindenképpen jobb lehet, mint az eredetileg várt 5-6 százalékos esés.
Frissítés, 15.40: a Nasdaq 4, az S&P 500 3,7, a Dow Jones pedig 3,6 százalékos mínuszban nyitott.
Frissítés, 16.40: az S&P 500 a mélypontról a nyitás után nem sokkal 8 százalékot ugrott. Nagy a volatilitás, percekkel ezelőtt még 3 százalék feletti pluszban volt az index, mostanra 1,5 százalékra mérséklődött a mínusz – tudósított a Portfolio. A Reuters szerint a felpattanás azután történt, hogy Kevin Hassett, a Fehér Ház gazdasági tanácsadója arról beszélt, hogy az USA fontolgatja a múlt héten bejelentett kiterjedt vámintézkedések felfüggesztését 90 napra, ám a Fehér Ház utóbb ezt a hírt cáfolta.
Délután kettőre nagy fordulaton lett túl az OTP, melynek papírjait a legjobban tépázták hétfő reggel és 15 százalékos mínuszban is járt, már csak 0,5 százalékos esésben volt. A forgalom eddigre már hatalmas: több mint 33 milliárd forint értékben cseréltek gazdát az OTP részvényei, szemben az elmúlt 30 kereskedési nap 14 milliárd forintos átlagával. Végül fél három magasságára pluszba mentek a bank papírjai.
Megfordult a szintén megcincált Rheinmetall is: a német védelmi ipari cég papírjainak árfolyama a reggeli nyitást követően még több mint 27 százalékos mínuszban is volt, délután egykor azonban már mindössze 1,7 százalékos volt az esés mértéke.