eur:
410.98
usd:
392.54
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
FUZHOU, CHINA - APRIL 23:  Zhang Yiming, founder and CEO of Bytedance, makes speech during the 1st Digital China Summit at Strait International Conference and Exhibition Center on April 23, 2018 in Fuzhou, Fujian Province of China. The summit is held from April 22 to 24, with the theme of Let Informatization Drive Modernization, Speed Up the Construction of Digital China.  (Photo by Visual China Group via Getty Images/Visual China Group via Getty Images)
Nyitókép: Visual China Group via Getty Images/Visual China Group via Getty Images

Ő most a leggazdagabb kínai

Zhang Yiming, a ByteDance alapítója 49,3 milliárd dolláros vagyonával átvette a vezetést a kínai gazdagok listáján. A kedden közzétett éves rangsor szerint Zhang megelőzte az eddigi listavezető Zhong Shanshant, miközben az ingatlanpiaci és megújuló energiaszektorbeli szereplők vagyona jelentősen csökkent.

A 41 éves Zhang Yiming, aki 2021-ben lemondott a ByteDance vezérigazgatói posztjáról, a Hurun China Rich List 26 éves történetében a 18. személy, aki elnyerte a „Kína leggazdagabb embere” címet 49,3 milliárd dolláros vagyonnal. A ByteDance globális bevétele az amerikai jogi nehézségek ellenére tavaly 30 százalékkal, 110 milliárd dollárra nőtt, ami nagyban hozzájárult Zhang vagyonának gyarapodásához – írja a Reuters alapján a Portfolio.

A lista második helyére Zhong Shanshan, a palackozott víz mágnása csúszott vissza, akinek vagyona 24 százalékkal, 47,9 milliárd dollárra nőtt. A harmadik helyen a Tencent alapítója, Pony Ma foglalja el, míg Colin Huang, a PDD Holdings alapítója a negyedik pozícióba került.

A Hurun Report elnöke, Rupert Hoogewerf így értékelte a helyzetet: „A kínai gazdaságnak és a tőzsdéknek nehéz éve volt. A legdrámaibb vagyoncsökkenés a kínai ingatlanszektorban következett be, miközben a szórakoztató elektronika egyértelműen gyorsan emelkedik.”

A listán szereplő milliárdosok száma 142-vel, 753-ra csökkent, ami több mint egyharmados visszaesést jelent a 2021-es csúcshoz képest. Hoogewerf kiemelte, hogy a napelem-, lítiumakkumulátor- és elektromosjármű-gyártók különösen nehéz évet zártak a fokozódó verseny és a túlkínálat miatt.

„A napelemgyártók vagyona a 2021-es csúcshoz képest akár 80 százalékkal is csökkent, míg az akkumulátor- és az EV-gyártóké a felére, illetve negyedére esett vissza” – mondta Hoogewerf, aki egyben a lista vezető kutatója is.

Ugyanakkor nem minden szektor szenvedett veszteségeket. A Xiaomi alapítója, Lei Jun például 5 milliárd dollárral növelte vagyonát az elmúlt évben, jelezve, hogy a technológiai szektor egyes területei továbbra is jól teljesítenek.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×