eur:
410.96
usd:
392.54
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Egy postás rezsi-utalványt kézbesít egy XIII. kerületi nyugdíjasnak 2019. szeptember 1-jén. Az elmúlt években a nyugdíjasok Erzsébet-utalvány formájában kaptak pluszjuttatást, de mivel az Erzsébet-utalvány megszűnt, most 9 ezer forint értékű rezsiutalványt biztosít számukra a kormány. Nem névre szóló a nyugdíjasok rezsiutalványa, azzal hozzátartozóikat is segíthetik, a posta szeptember 30-ig kézbesíti ki, és 2020. március 31-ig használhatók fel gáz- és áramszámla fizetésére.
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs

Kiderült, mikor lehet legközelebb nyugdíjemelés

A 2022-es évvel ellentétben idén nyáron valószínűleg nem lesz nyugdíjkorrekció, csak a nyugdíjtörvény szerint előírt kötelező időpontban érkezhet majd kiegészítő emelés – véli a nyugdíjszakértő.

Farkas András a TV2 Mokka című műsorában úgy fogalmazott: a jelek szerint a magyar kormány kivár, majd hozzátette, a januári 15 százalékos emelés után várhatóan csak a kötelező nyugdíjkorrekciót teljesítik majd.

A kormány így az előzetes várakozások szerint novemberben léphet az ügyben, akkor azonban akár 3 százalékos emelés is jöhet – írja a Forbes.

A jegybank inflációs jelentése szeptember 8-án érkezhet meg, ami minimum 16,5 százalékos, de akár 18-19 százalékos pénzromlással is kalkulálhat. A Magyar Nemzeti Bank 16,5-18,5 százalék közé várja az éves inflációt, az óvatosabb előrejelzések szerint így minimum 1,5 százalékos emelésre számíthatnak a nyugdíjasok novemberben. A bátrabban becslők ugyanakkor úgy vélik, akár 3 százalékos emelés is lehet. Ha utóbbi következik be, akkor

a 208 ezer forintos átlagnyugdíj 6500 forinttal nőhet.

A korrekció visszamenőleges tíz hónapra, így aki az átlagnyugdíjjal megegyező ellátmányt kap, a megemelkedett novemberi juttatás mellett 65 ezer forintos kiegészítést is kap.

Rossz hír ugyanakkor, hogy

nyugdíjprémium valószínűleg nem lesz.

A nyugdíjtörvény alapján ez a juttatás akkor jár, ha kedvezően alakulnak a gazdasági adatok, nevezetesen ha a GDP-mutató meghaladja a 3,5 százalékot. Erre sok esély nincs idén, az MNB legutóbbi előrejelzése szerint 0-1,5 százalék között alakulhat Magyarország GDP-je.

A jegybank szerint ugyanakkor jövőre 3,5-4,5 százalék között alakulhat a gazdasági növekedés, ami már lehetővé teszi majd, hogy 2024 novemberében újra biztosítható legyen a nyugdíjprémium.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a kőolaj-előállításban érdekeltek, a távközlési szektor cégei, a feldolgozóipari gyártók (bioetanol, keményítő, napraforgóolaj), valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×