eur:
413.97
usd:
396.62
bux:
0
2024. december 23. hétfő Viktória
Nyitókép: YouTube/Prime Video

Váratlan hatása volt a NASA marsjárós filmjének

Megríkatta a közönséget.

Váratlan hatása volt a NASA Opportunity marsjárójának küldetését bemutató dokumentumfilmnek: megríkatta a közönséget - mondta el Ryan White, az Észak-Amerikában szerdától megtekinthető produkció rendezője.

A Good Night Oppy (Jó éjt, Oppy) című dokumentumfilm szeptemberben debütált a Telluride Filmfesztiválon. Mint White felidézte, az Opportunity missziójáról szóló film vágása közben fel sem merült, hogy a robot története meghatja majd a nézőket.

A Mars Exploration Rover (MER) küldetése 2003-ban kezdődött, mikor a NASA útjára bocsátotta. A NASA Spirit és Opportunity marsjárójának küldetését 90 napra tervezték eredetileg, de az Opportunity (Oppy) végül 14 évig teljesített szolgálatot a vörös bolygón, utolsó üzenetét - "Az elemeim lemerültek, sötét van" - 2018. június 10-én küldte a Marsról.

White elmondta, hogy amikor az utolsó üzenet után felkereste a misszión dolgozó tudósokat és mérnököket, érzelemmentes, tudományos beszámolókra számított, de mélységesen tévedett. Ezek az emberek gyermekkori álmaikat beteljesítve dolgoztak a projekten. Ez volt az egész életük, szinte a gyermeküknek tekintették a marsi robotot - mesélte.

A nézők a vetítések után elmondták, hogy a marsjáró sokban hasonlított a Pixar animációs stúdió Wall-E című animációs filmjének hősére. A produkció 2008-ban, a rover landolása után került a mozikba. "Azt hiszem, az összehasonlítások elkerülhetetlenek, amikor egy kis robotról készítünk egy dokumentumfilmet, aki egyedül van egy bolygón" - mondta ezzel kapcsolatban White.

A Good Night Oppyt szerdától tűzi műsorára az Amazon streamingszolgáltatása.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×