eur:
414.01
usd:
396.52
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Nyitókép: Pexels.com

Különös mód alakul a lakásfelújítási kedv a járvány árnyékában

A következő egy évben a magyar lakásállomány csaknem 13 százalékán, mintegy 500 ezer lakáson végezhetnek fejújítást, korszerűsítést – derült ki abból a felmérésből, amelyet a Masterplast támogatásával a GKI végzett.

Érezhetően erőteljesebbé vált a lakossági kedv, ami a rövid távú felújítási és korszerűsítési terveket illeti, vagyis körülbelül 500 ezer lakáson végezhetnek el kisebb–nagyobb munkálatokat a következő egy évben, ami a teljes lakásállomány 13 százalékát érinti.

A legjelentősebb várakozásokkal a családi házak lakói élnek, ők közel kétszer annyian szeretnének felújítani, illetve korszerűsíteni, mint a panellakásban élők, míg a téglaépítésű társasházi lakásokban élők várakozásai az említett két csoport között foglalnak helyet – ismertette az InfoRádiónak a GKI gazdaságkutató igazgatója. A régiókat tekintve inkább a közép-magyarországi, a közép-dunántúli, valamint a dél-alföldi területeken mértek az országos átlagot meghaladó terveket.

Petz Rajmund tájékoztatása szerint

a koronavírus-járvány nem befolyásolta negatívan a piacot:

az áprilisi mérésük alkalmával nem tapasztaltak visszaesést, sem negyedéves, sem éves alapon. A mostani 13 százalék pedig az egy évvel ezelőttihez képest is egy nagyjából másfél százalékkal magasabb.

Tehát egy olyan piacról lehet beszélni, ahol inkább jót tett a koronavírus–járvány, vélhetően azon a hatáson keresztül, hogy némileg csökkent az új, illetve használt lakások beszerzése, így az emberek referenciája átalakult, és egyre többen szeretnék a meglévő otthonaikat komfortosabbá, korszerűbbé, energia-hatékonyabbá tenni – tette hozzá a szakember.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×