eur:
411.41
usd:
393.62
bux:
79598.73
2024. november 25. hétfő Katalin
Nyitókép: Pixabay

Erre költik a Babavárót

Tízből hat igénylő új otthon vásárlására, vagy felújításra fordítja - legalábbis az OTP adatai szerint.

Százból 31 házaspár ingatlan vásárlására, míg 28 meglévő otthona bővítésére, felújítására fordítja az egyébként szabad felhasználású Babaváró kölcsönt, minden tizedik pedig jelzáloghitelt is igényel még mellé - derült ki az OTP Bank ügyfeleiről a cég közleményéből. A pénzintézet összesítése szerint egyébként a kedvezményes konstrukció indulása óta összesen kihelyett 800 milliárd forintyi Babaváró hitel közel 40 százalékát ők folyósították, ami csaknem 38 ezer megkötött szerződést és valamivel több mint 360 milliárd forint kihelyezését jelenti.

A legtöbb igénylés Budapestről és környékéről, valamint Északkelet-Magyarországról érkezett. Az ügyfelek meghatározó többsége a felső határként megszabott 10 millió forintot igényelte. Az eddig folyósított támogatások átlagos össze 9,5 millió forint volt.

A Babaváró kölcsönt felvevők 42 százaléka jelentette már be a várandósságát vagy gyermekének megszületését,

ami azt jelenti, hogy már csaknem 16 ezer, az OTP Banknál megkötött szerződésnél kérhetik a törlesztés szüneteltetését a házaspárok.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a bérmegállapodásról: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a bérmegállapodásról: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

A magyar startupok sikerét és az innovatív ötletek kibontakozását számos tényező akadályozhatja Magyarországon. Ide tartozik a szabályozási környezet, a befektetők alacsony kockázatvállalási hajlandósága, vagy a pénzügyi eszközök szűkössége. A Nemzeti Innovációs Ügynökség ezeknek a gátaknak a lebontásán dolgozik, aminek az eredménye nem csak egy kiterjedtebb magyar startup ökoszisztéma lehet, de az is hogy a magyar ötletek „láthatóvá válnak” a nemzetközi porondon. Erről kérdeztük Bódis László, innovációért felelős helyettes államtitkárt, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×