eur:
411.19
usd:
392.63
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) neve a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) korábbi székházán Budapesten 2013. október 1-jén. Szeptember 16-án Országgyűlés elfogadta az MNB-ről szóló törvényt, amely összevonja a jegybankot és a PSZÁF-ot, ez utóbbi megszüntetésével.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Három hónapon belül a második durva bírságot kapta a K&H

23 milliós bírság lett a hivatalból indított vizsgálat vége a befektetési üzletágnál feltárt hiányosságok miatt. Három hónapja a K&H cégcsoport 4 vállalatánál feltárt problémák miatt 29,2 milliós bírságot szabtak ki.

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 23 millió forint bírságot szabott ki a Kereskedelmi és Hitelbank Zrt.-re (K&H Bank) befektetési tanácsadási, kiszervezési hiányosságok miatt, és kötelezte a problémák kijavítására - adta hírül a jegybank.

A hivatalból indított vizsgálat ugyanis kiderítette, hogy 2016 márciusa és a vizsgálat lezárultának időpontja között egyes befektetési tranzakcióknál nem volt megállapítható, hogy az érintett ügyfelek számára történt-e befektetési tanácsadás, miközben

több ügyfél nem a kockázati besorolásával összhangban lévő pénzügyi eszközt vásárolta meg.

A K&H Bank befektetési tanácsadási tevékenységének egyik kritikus részfunkcióját csoportján belül kiszervezte, de hiányos volt az ellátott funkciók, feladatok elhatárolása, illetve az erre vonatkozó feltételeket sem tüntették fel pontosan a szerződésben.

Az ügyfelektől az intézmény alkalmazottai részére adott különböző meghatalmazások esetében a K&H Bank nem tett eleget maradéktalanul az ellenőrizhetőség és figyelemmel kísérhetőség jogszabályban rögzített követelményeinek.

A jegybanki vizsgálat emellett

számos hiányosságot állapított meg az ügyfelek pénzügyi eszközeinek és pénzeszközeinek védelmével kapcsolatos kötelezettségek teljesítése kapcsán,

elsősorban az e funkciót betöltő személy kinevezésére, feladatkörére vonatkozóan. Problémák voltak továbbá a célpiacon kívüli forgalmazást, a letétkezelők éves értékelését és felülvizsgálatát illetően is.

Az MNB a bírság meghatározásakor figyelembe vette a feltárt jogsértések jelentős kockázati besorolását és a bank intézményi hatásbesorolását. Enyhítő körülményként értékelte a jegybank, hogy a K&H Bank mindvégig együttműködő volt az eljárás során, illetve számos problémát már a vizsgálat során kijavított, azonnali intézkedéseket meghozva.

A jegybank rendszeres ellenőrzései keretében legutóbb három hónappal ezelőtt állapított meg hiányosságokat a K&H Banknál, főként a belső szabályozottsággal és azok felülvizsgálatával kapcsolatban - emlékeztetett az Magyar Nemzeti Bank. Akkor összesen 29,2 millió forintos felügyeleti bírságot szabtak ki.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×