eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pexels.com

Valódi nemzeti erőforrássá válhat az egészséggazdaság

Kilenc területet kell sikeressé tenni az egészségiparban ahhoz, hogy valódi nemzeti erőforrássá váljon az egészséggazdaság – mondta InfoRádiónak az I. Innovációs Fórum – Gyógyszeripar és Egészségipar elnevezésű konferencia kapcsán a a szaktárca helyettes államtitkára.

Az ITM az egészségipar esetében kilenc területet azonosított: gyógynövényipar, biotechnológia, gyógyszeripar, genomika, bionika, orvostechnikai eszközipar, klinikai vizsgálatok, e-health és egészségturizmus. Úgy gondolják, hogy e területen keresztül

megfelelő beavatkozásokkal még sikeresebbé válhat az egészséggazdaság

– nyilatkozta Gulyás Tibor.

Ennek előremozdítása érdekében a gazdaságstratégián belül négy pillér fogalmazódott meg a tárca részéről – folytatta a helyettes államtitkár –, amelyek közül az egyik az egészségipar, ami külön eszközrendszert fog kapni. Az ITM ehhez szabályozókon és ösztönzőkön, valamint különféle intézményi eszközrendszeren keresztül próbál támogatást biztosítani.

Gulyás Tibor továbbá megjegyezte, az innovációs terület már most is kiemelten foglalkozik az egészségiparral, hiszen

az orvos-, a természet- és az informatikai tudományok forradalma kitűnő lehetőséget jelent

számukra is. Az érintett szereplők számára pedig már jelenleg is rendelkezésre állnak pályázatok, amelyeket ki tudnak használni.

Példaként 2015 és 2018 között a gyógyszeripar hozzávetőlegesen 9 milliárd forintban részesült a különböző hazai és európai támogatásokon keresztül, míg a gyógyszertudományok területe majd 30 milliárd forintban, az orvosi műszerek és technológiai fejlesztések pedig közel 50 milliárd forint támogatásban, sorolta.

Az ITM munkatársa végezetül megismételte, megfelelő szabályozások, ösztönzők és támogatások biztosításával a tárca hozzá tud járulni ahhoz, hogy az egészségügyi ellátás javuljon. Tehát egyszerre válhat versenyképesebbé és eredményesebbé maga az egészségipar, és ezáltal képesek lesznek jobb ellátást biztosítani az emberek számára.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Szépen zárt Amerika

Szépen zárt Amerika

Felemás hangulatban telt a kereskedés ma reggel Ázsiában, ezt követően pedig emelkedéssel indult a nap Európában, a vártnál gyengébb BMI-adatok hatására azonban gyorsan lefordultak a vezető részvényindexek, délutánra azonban ismét a vevők vették át az irányítást. Az aranynak eközben 2023 októbere óta a mostani lehet a legerősebb hete, mivel a piaci szereplőket aggasztja az ukrajnai háború eszkalációjának veszélye. Érdemes eközben a bitcoinra is figyelni, az árfolyam már közelíti a 100 000 dolláros szintet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×