Hernádi Zsolt a háttérbeszélgetésen a Mol jövőjével kapcsolatban hangsúlyozta, hogy meghatározó számukra a petrolkémia, ám emellett nagy hangsúlyt fektetnek a műanyagok újrafeldolgozására is. Hozzátette: egy olyan üzemet vásárolt a Mol, ahol nem a szokásos mechanikai módon, hanem kémiai úton választják szét a műanyag hulladékot.
A Mol számára ezek a belső változások azért is fontosak, mert figyelnek a társadalmi változásokra, arra, hogy az emberek környezettudatosabbak.
Földgáz
Az ellátásbiztonság szempontjából minél több forrásból érkezik földgáz Magyarországra, annál jobb az országnak - közölte az elnök-vezérigazgató. Szerinte ez piaci szempontból is fontos, mert "molekula és molekula közötti árverseny tud kialakulni", vagyis nemcsak fiktív kereskedési mennyiségek lesznek, hanem tényleges verseny.
A gáz és gázelosztás szempontjából előny Magyarország sík terepe, így minden bizonnyal itt vezetnek majd keresztül a különböző gázvezetékek - mondta Hernádi Zsolt, hangsúlyozva: LNG-, tehát cseppfolyósföldgáz-terminálokra szükség van, de ezek csak kiegészítő földgázforrások, eleve kisebb mennyiségű és drágább az LNG a vezetékes gáznál.
A horvát leány, az INA
A Mol arra törekszik, hogy a lehető leghatékonyabban működtesse az INA-t a piac szabályai szerint.
"Mivel a horvát kormánnyal semmilyen olyan nyitott kérdésünk nincs, ami az együttműködést operatív szinten akadályozná, ezért úgy is működtetjük az INA-t, ahogy egy piaci vállalatnak működnie kell.
Munkaerőpiaci folyamatok
Hernádi Zsolt szerint keresleti piac alakult ki, így a béremelések időszaka hatékonyságnövelésre kényszeríti a legtöbb vállalatot. A szakember szerint ez egyfajta tisztító folyamat, és azon vállalatok el fognak tűnni, amelyek nem képesek hatékonyságuk növelésére.
Új Mol-székház
A Kopaszi-gáton épülő új székházról az elnök-vezérigazgató elmondta: a projekt most ütemterv szerint halad. A laza talaj miatt 18 méterrel a felszín alá kell leérnie az épületnek, ezen dolgoznak most.